„Půjde o výjimečné vystoupení, protože Kabát na festivalech běžně nevystupuje. Měli jsme je na festivalu už v roce 2016 a nyní se vrací. Koncert bude mít minimálně 75 minut a návštěvníci se mají na co těšit,“ slíbila tisková mluvčí festivalu Monika Freibergová. Kabát je na programu v pátek 6. července od půl desáté večer.

Kapela už před dvěma lety festival pomohla vyprodat. A návštěvníci si přišli na své. Kabát se jim odvděčil speciálním osvětlením, plamenomety a dokonalou pyrotechnikou. To vše ruku v ruce se strhujícím vystoupením, které fanoušci ocenili skandováním a tančením.

Po roční odmlce dorazí rovněž kapela Chinaski, dále se mohou návštěvníci těšit na kapelu Arakain i s Lucií Bílou. Tyto dva interpreti jsou na programu už ve čtvrtek 5. července. Dále vystoupí kapely Mandrage, Jelen, Wanastowi vjecy, Rybičky 48, Divokej Bill, Mirai, Nebe a mnoho dalších. Zajímavé bude také vystoupení Hany Zagorové a Boom Bandu. V letošním roce zpěvačka zaplnila na Vysočině už několik kulturních sálů.

Několik stovek vstupenek na akci je stále v dispozici v předprodeji. V minulých dvou letech ovšem byla denní kapacita kolem 11 tisíc lidí naplněna poměrně brzy. Loni už koncem dubna. V současné době je třídenní vstupenka k dispozici za 1 300 korun, k dostání jsou však i V. I. P. vstupenky s výhodami za 3 500 korun.