„Vypadalo to na nejhorší možný začátek, protože lilo jako konve. Naštěstí se pak vše v dobré obrátilo a páteční program hodnotím jako velmi zdařilý. Účast přesáhla odhadem šest stovek,“ svěřil se jeden z hlavních pořadatelů Petr Kletečka.

Na pódiu se postupně vystřídaly kapely III. Třetina, Fuga, Morava a Kejvavý koně. Bezesporu největší hvězdou večera ale byla skupina Wohnout. „Dostála své pověsti a jejich koncert byl velmi zábavný. Řečeno hokejovou terminologií, bubeník Zdeněk Steiner měl navíc na své straně domácí prostředí,“ líčil Kletečka.

Koncert byl pro Fenka, jak bubeníkovi všichni říkají, výjimečný jednak proto, že pochází z nedaleké Věže, ale i proto, že na stejném místě vystoupil už před čtyřiadvaceti lety. Tehdy ještě s kapelou E.M.I.L. Nutno podotknout, že publikum bylo tentokrát mnohonásobně větší.

Festival pokračuje i dnes a zítra. Páteční večer bude unikátní díky vůbec první zahraniční skupině, která v Dobrohostově vystoupí. Zazáří tady britská rocková legenda Praying Mantis. „Před pár hodinami mi potvrdili, že už jsou v České republice a že jejich večerní koncert v Dobrohostově bude v pravdě historický,“ dodal Kletečka v sobotu odpoledne. Neděle pak bude už tradičně patřit dechovkám.