„Do kurzu se může přihlásit jak úplný začátečník, tak i člověk, jenž už má s malováním či kreslením určité zkušenosti. Nejdůležitější je, aby k výtvarnému umění měl zájemce kladný vztah," uvedla malířka.

Víkendový kurz, o nějž zatím projevili zájem čtyři lidé, se koná od pátku 23. do neděle 25. srpna v ateliéru v bývalém kině na lipnickém náměstí.

„Cena tohoto kurzu se pohybuje okolo patnácti set korun, na přesné částce se však domluvíme s jednotlivými zájemci," dodala Oberreiterová s tím, že výuka zabere každý den více než šest hodin. V případě většího zájmu veřejnosti by malířka uspořádala víkendových kurzů více.

Pokud by snad někomu víkendový kurz nevyhovoval, má možnost zúčastnit se po telefonické domluvě i výuky v průběhu týdne. Ta se koná zpravidla v úterý a čtvrtek stylem dvouhodinových lekcí, z nichž jedna vyjde zájemce na dvě stě korun, děti je pak mají o šedesát korun levnější. 

Kurz se v Lipnici konal poprvé už během loňského roku, letos tak jde už o druhý ročník.  Více informací lze najít na internetové adrese: www.miraart.cz.

Jan Štrobl