A dorazí vynikající a známí herci, včetně Pavla Trávníčka, Uršuly Klukové, Kateřiny Kornové a dalších.

„Hru přiveze Divadlo Pavla Trávníčka. Půjde o komedii z prostředí provinčního učňovského střediska, navazující na úspěšnou Sborovnu z roku 2007," informoval ředitel městské kulturní organizace CEKUS Milan Stránský.

Autorem hry jsou Jaromír Břehový a Pavel Trávníček, který ji také zrežíroval.

Zase ta sborovna je nemilosrdná mozaika celé dnešní společnosti, která nejen pobaví, ale přinutí diváka se zamyslet, v čem to vlastně žijeme.

V drsné nadsázce autor popisuje situaci typickou pro dnešní dobu. Na jedné straně, ze strany pedagogů, snaha udržet si místa, alespoň trochu slušnou životní úroveň a zachování osobnosti před všehoschopným žactvem, zaštítěným zaručenými svobodami nové doby, a na straně druhé stavem učňovského školství (ale nejen učňovského), deptaného nekompetentním managementem a úspornými opatřeními, často ovšem racionálními a logickými.

Příběh se rozehrává na půdě řeznického učiliště, které je z důvodu nedostatku žáků slučováno s „prominentním" učilištěm kuchařským.

Vzniká složitá vnitřní válka o zachování řídících i ostatních postů, postavení ve sboru, vztahu k rozdílným skupinám žáků, ale především jejich rodičů, důsledku a nápravě starých křivd, ale také přehlídka úsměvných charakterových úletů aktérů příběhu, poplatných povolání a hlavně době…

Kateřina Malá