Předchozí
1 z 6
Další

1Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Začal jsem nejprve jezdit na akce pořádané v Morkovicích na Moravě, které organizoval jeho kamarád a olomoucký záhadolog Jan Pavlík. Potom jsem tam začal vozit i kamarády, až vznikl nápad přenést obdobná setkání také do Čech.

2Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Nakonec jsme se zabydleli u nás doma v Chotěboři a ukázalo se, že to byla správná volba. Zpočátku jsme pořádali vždy jen dvě setkání – na jaře a na podzim, a nakonec to skončilo tím, že jsme zorganizovali už čtyři záhadologické a esoterické festivaly a pak dokonce sedm.

3Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Úroveň setkání jsem nikdy nerozlišoval. Každé představovalo silný moment. Jeden ročník byl mimořádně povedený, protože jsme dokázali zajistit v Geofondu účast několika zajímavých osobností, zejména nejznámějšího polského i mezinárodně uznávaného novináře, který se intenzivně zabývá problematikou UFO, Roberta Bernatowicze, či režiséra Viliama Poltikoviče.

4Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Přifařila se k nám i skupina diskutujících soustředěná kolem režiséra Igora Chauna, jež si říká Gošárníci, a která si k nám přišla spíše nezávazně popovídat, než sledovat program. Zažili jsme i nejedno dobrodružství, měli dokonce co do činění i s mimozemšťany.

5Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Někteří z nás měli sluchové a vizuální vjemy, které prozrazovaly přítomnost mimozemšťanů. Jedna žena, která do Chotěboře přijela, nás totiž požádala o pomoc. Svěřila se nám, že je pravidelně unášena do UFO a datum jejího dalšího únosu vycházel právě na den konání festivalu u nás.

6Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Řekli jsme jí tehdy, že ji nedáme, jenže to jsme ještě netušili, co bude následovat. Já, Alenka Caklová, Jan Pavlík, Pavel Roško i někteří další jsme nedaleko ohniště najednou do něčeho narazili, co nás nepustilo dál. Zůstali jsme stát a pak začali couvat, protože jsme dostávali podvědomé povely: ´Nesmíš tam.´ Najednou jsme dostali uvnitř strach a nezmohli se vůbec na nic.