Předchozí
1 z 5
Další

Restaurace se jmenuje Na rybářské baště. Funguje už 20 let. Léta jsem jezdil se sanitkou, ale když jsem odešel do důchodu, říkal jsem si, co budu dělat dál. Byl jsem zvyklý být stále mezi lidmi a sedět doma, nudit se, to jsem si neuměl představit.

Foto 1Josef Nikl.Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

V místě, kde restaurace stojí byl nejdřív rybník, restaurace vznikla až potom. Časem přibyly sádky, protože můj syn se začal chovu ryb věnovat na profesionální úrovni. Díky sádkám hosté vědí, že ryba, kterou dostanou na stůl je kvalitní a čerstvá.

Foto 2Josef Nikl.Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

V restauraci jsme začali nabízet deset druhů jídel. Všechny jsou to speciality z ryb. Pro vegetariány máme smažený sýr. O kuchyni se stará hlavně manželka, já o další provoz a sádky. Hosté jsou u nás myslím spokojení, někteří se vracejí a pořád zkoušejí něco nového. Jednou kapří hranolky, pak třeba žraloka. Toho mi samozřejmě vozí mraženého. Pro něj zvláštní sádky nemáme.

Foto 3Josef Nikl.Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Kromě ryb máme v areálu ještě menší hospodářství, stará se o něj celá moje rodina. Ty trofeje na zdi má na svědomí můj druhý syn. On sice není profesionální rybář, pracuje v úplně jiném oboru, ale rybolov je jeho koníček, hlavně lov v exotických vodách.

Foto 4Josef Nikl. Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Koronavirus nám samozřejmě dělá problémy. Restaurace nemůže být v provozu, plánované akce, jako například společenská posezení jsme museli zrušit, naštěstí máme sádky a prodej ryb. Pro ty si k nám jezdí zákazníci z celého Havlíčkobrodska i odjinud.

Foto 5Josef Nikl. Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni