Předchozí
1 z 5
Další

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Dřív tu byl obchod s oblečením, pak možná kadeřnictví, pak dlouho nic. Dneska je tu krámek se vším možným, co udělá člověku radost. Kamarádka Kateřiny Závrské (říkejme jí Kateřina První ) je Kateřina Majerníková (Kateřina zvaná Druhá) a hned byla pro.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

„Všechno co tady vidíte, je domácí. Žádná sériová výroba. Máme paní, která šije originální tašky, peněženky, penály na tužky. Je to pro ni doslova vášeň. Umí skvěle kombinovat barvy. Další náš známý zas vyrábí ze dřeva dárkové tabulky s vtipnými texty,“ vysvětluje Kateřina Druhá. Domácí výrobci se prý už oběma Kateřinám hlásí sami. Každý kus je tu originál.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Největší chloubou voňavého krámku je podle Kateřiny První takzvaná rozlévaná drogerie. „ Je ekologická. Protože šetří obaly. Plastu je dneska všude plno. Jsou ho plné kontejnery. Navíc ta drogerie nádherně voní. U nás stačí přijít s lahvičkou nebo sklenicí a načepovat si do zásoby,“ zdůrazňuje a ukazuje na jednotlivé kanystry „Tady je přípravek na nádoby, tady zas prací gel. Tady je mýdlo na ruce.“

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Krámek nabízí i keramiku z chráněných dílen. Obě Kateřiny plánovaly na začátku ze všeho nejdřív co by budou prodávat a napadlo je nabízet i oblečení z Indie. „Pak jsme zjistily, že už jeden takový obchod tady je. Mít dva nemá smysl,“ konstatuje Kateřina První. Do obchůdku u kostela chodí hlavně ženy. Mužský sem zatím nezabloudil. Podle Kateřiny Druhé jsou zákaznice většinou středního věku. Hledají něco pro radost. Oblíbily si hlavně ekologickou drogerii, pak voňavá mýdla, a domácí čističe nebo ručně vyráběné šperky. Jedna taková zrovna v době naší návštěvy přišla. „Já si jdu zatím jen prohlédnout co tu mají a nevím co dřív,“ krčí rameny světlovlasá paní a zastavuje se před policí plnou háčkovaných hraček.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

V Krámku se obě Kateřiny pravidelně střídají, někdy se za pultem sejdou obě dvě. Na otázku, jestli je tenhle maličký obchůdek jejich stálé zaměstnání, odpoví Kateřina První s úsměvem: „Tak to rozhodně ne. Každá máme vlastní zaměstnání. Ten krámek by nás neuživil. Zatím je hlavně pro radost, ale časem, kdo ví.“