Předchozí
1 z 5
Další

Slavím pětasedmdesát a musím zaklepat, zdraví mi slouží. Jsem pořád mezi mladými lidmi a to mi hodně pomáhá. Alkohol nepiju, jen občas pivo a protože jsem pořád aktivní, nemám čas přemýšlet o hloupostech.

1Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Když se ohlédnu zpátky za svou prací sportovního funkcionáře Tělovýchovné jednoty Jiskra Havlíčkův Brod, vidím těch sto milionů které se mi podařilo získat pro havlíčkobrodský sport a vím, že po mě něco zůstane.

2Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Do Brodu jsem přišel jako voják z povolání. Tajemníkem Jiskry jsem byl přes 20 let a mám štěstí, že moje manželka sportu fandí stejně jako já a na to moje pracovní vytížení si zvykla. Dvacet let jsem se v Brodě věnoval zápasu a organizoval sportovní utkání. V té době to bylo možná poprvé, co lidé v Brodě viděli exotické cizince.

3Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Když jsem skončil se zápasem, myslel jsem, že můj aktivní život končí, ale pak přišel softball. Teď mohu klidně říci, že jsem pyšný na to, co se podařilo pro tento sport v Brodě udělat. Softball má v Brodě vlastní sportovní areál a dostal se až na špičku evropské ligy.

4Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Podařilo se nám rovněž uskutečnit ojedinělou akci, sice, že se kromě Prahy už jen v Havlíčkově Brodě poprvé na evropském kontinentu konalo loni v létě mistrovství světa v softballu. V prosinci vyjde kniha, která zmapovala třicet let softballu v Havlíčkově Brodě a naše sportovní úspěchy.

5Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni