Předchozí
1 z 5
Další

Luboš a Libuše Janáčkovi vyrábí malířská plátna

Posláním firmy je příprava malířských pláten a to výhradně cestou ruční výroby. Ručně provádíme všechny operace, spojené s úpravou surového plátna. Používáme kvalitní suroviny, například klížení pláten provádíme výhradně za použití potravinářské želatiny, čímž je zajištěna trvalá pružnost pláten. Všechny operace na plátnech provádějí pečlivě vybraní pracovníci, kteří mají cit pro práci s tímto materiálem.

Luboš a Libuše Janáčkovi jsou výrobci malířských pláten.Zdroj: Deník / Štěpánka SaadouniV protikladu s globalizací výroby a obecným tlakem na co nejnižší ceny, jsme zvolili opačný přístup – udržení maximální kvality výrobků za ještě rozumnou cenu, nevyrábíme tedy produkty kategorie hobby, ale naše plátna jsou v kategorii profi. Na zakázku dovedeme dodat též exkluzivní kvalitu, včetně použití ručně míchaného šepsu podle klasických postupů,Jen pro upřesnění, šeps je podkladový nátěr plátna pod malbu.

Luboš a Libuše Janáčkovi jsou výrobci malířských pláten.Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni


Výrobou malířských pláten a dalších potřeb pro výtvarníky, jako jsou rámy a malířské palety, žije celá rodina. Jsme hrdí na tátu, co za dvacet let dokázal. Asi před pětadvaceti lety požádal tátu kamarád ze Švýcarska, jestli by mu nevyrobil malířské plátno. Zajímavé je, že táta není malíř, ale má technické vzdělání v oboru letecké dopravy,“ zavzpomínala Libuše Janáčková. Dneska příprava pláten probíhá ve dvou halách o ploše 2 x 200 m2. Samotná výroba začala ale doslova na zelené louce.

Luboš a Libuše Janáčkovi jsou výrobci malířských pláten.Zdroj: Deník / Štěpánka SaadouniProvoz začal nejprve v malé dílně na přibyslavském letišti. Dnes dodává firma Janáček upravená plátna mnoha profesionálním malířům v České republice a také na Slovensku. otec na úpravu malířských pláten, aby barva neprosákla, skutečně obyčejnou potravinářskou želatinu. Takže když táta nakupuje v obchodě hned několik balíků želatiny, myslí si prodavačky zřejmě, že u Janáčků budou péct dorty pro celou Přibyslav.

Luboš a Libuše Janáčkovi jsou výrobci malířských pláten.Zdroj: Deník / Štěpánka SaadouniTátova plátna používá například malíř Jan Svoboda z Nového Města na Moravě. Ten má rád speciální hrubé plátno. Dále je používal často již zesnulý malíř Jiří Načeradský z Prahy. Na tátova plátna maluje i herečka Blanka Bohdanová. „Distribuce našich standartních výrobků probíhá zpravidla druhý nebo třetí den po obdržení objednávky, v případě potřeby ještě týž den,“ upřesnil Luboš Janáček. Pouze z důvodu náročné přepravy, mohou být dodací lhůty delší.

Luboš a Libuše Janáčkovi jsou výrobci malířských pláten.Zdroj: Deník / Štěpánka Saadouni