Předchozí
1 z 7
Další

Martin Strašil miluje vodu ve všech skupenstvích

Je členem sportovního klubu Perun Hluboká, mezi jehož aktivity patří fotbal, futsal, hokej, sjíždění divokých řek a dračí lodě. K většině těchto sportů jednadvacetiletý Martin Strašil přičichl už jako dítě, nyní je z něj plnohodnotný člen týmu. Nejde ale říct, co ho baví nejvíce, jak sám říká, má rád všechny sporty.

1Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová

Dá se říct, že se u dračích lodí pohybuji odmalička. Poprvé jsem byl na závodech na Velkém Dářku v roce 2007, kdy mi bylo deset let. Tehdy část mé rodiny pádlovala a já jsem stál na břehu a fandil jsme. Když jsem je pak viděl vyhrát, věděl jsem, že to chci jednou zažít na vlastní kůži. Od té doby jsem se na závody jezdil dívat každý rok.

2Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová

Od roku 2012 se závody dračích lodí pořádají i u nás na rybníku Řeka. Díky tomu jsem si s ostatními vyzkoušel pár tréninků a závodit jsem pak začal v sedmnácti letech. Můj první závod jsem jel na Piláku a shodou okolností jsme ho vyhráli. Bylo to pro mě něco jako Ježíšek a obrovské překvapení.

3Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová

Od té doby jsme vyhráli už několikrát, ale každá výhra je něco úžasného a každé si vážím. Když závodíme s týmy, které znám už dlouho a se kterými jsme na tom časově podobně, a porazíme je, je to parádní pocit.

4Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová

Dračí lodě jsou těžší sport, než se zdá, ale rozhodně stojí za to si jej vyzkoušet. Není to ale jen o závodech, ale i všech těch věcech okolo. Například se tam potkám s lidmi, které jen tak nevídám, popovídáme si, užijeme si spoustu zábavy a z každé akce si odnáším skvělé zážitky.

5Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová

Kromě dračích lodí jezdím i na kanoi. Kamarád chtěl jet jednou na vodu a oslovil tehdy nás členy Perunu. Poprvé se k němu přidalo asi šest lidí, ale postupně se to nabalovalo a teď už nás na Vltavu jezdí celý autobus. Osobně mám momentálně sjetou Vltavu, Doubravu, Chrudimku, Jihlavu, Labe, Divokou Orlici a rakouskou Salzu.

6Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová

Miluji ale i zimní sporty. Už od dětství se věnuji hokeji, který hraji také za Perun Hluboká, a lyžování. Už jako dítě jsem s rodiči a se ségrou trávil přes zimu hodně času na chalupě v Krkonoších, kde mě táta učil lyžovat. Jezdíme tam dodnes, ale na jaře se vypravíme i do Alp.

7Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová