Předchozí
1 z 6
Další

Pavla Smolková z Rozsoch má dvě velké vášně. Houbaření a pečení cukroví, zákusků a koláčků. „Taky ráda chodím do přírody. Často mě na mých procházkách doprovází synovec Adam. A pomáhá mi i při pečení,“ doplňuje Pavla Smolková.

Foto 1Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

S pečením cukrářských specialit začala před patnácti lety. „Když byly děti malé, pekla jsem jen klasické buchty. Postupem času se to ale změnilo. Začalo to svatebními koláčky. Ty měly velký úspěch všude, kam jsem je donesla. Nestalo se mi, že by mi někdo řekl, že mu to nechutná,“ říká Pavla Smolková. Svatební koláčky jsou dodnes její specialitou. „Je to rodinný recept, ještě po mé babičce. Jsou samé máslo, samý rum. Recept nikomu nepředávám, je to prostě náš rodinný klenot. A ten se musí hlídat,“ směje se.

Foto 2Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Pavla Smolková peče známým na narozeniny, svatby, rodinné oslavy i smuteční hostiny. „Pořád musím zkoušet něco nového. Nerada peču stále jedno a to samé. Jsou sice určité věci, ke kterým se vracím, ale taky vyhledávám i novinky. Známí mi často nechávají při pečení volnou ruku, což mi vyhovuje,“ konstatuje amatérská cukrářka.

Foto 3Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Nejvíce cukroví peče na Vánoce. „Nejméně to bylo jednačtyřicet druhů. Většinou je to ale daleko víc. Vloni jsem vdávala dceru, to jsem napekla čtyřiapadesát druhů cukroví. Se zdobením mi pak pomáhaly kamarádky, ale napekla jsem všechno sama,“ vypráví Pavla Smolková.

Foto 4Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Druhou její největší vášní je houbaření. Jakmile začnou houby růst, popadne košík a vyrazí do lesa. Doma pak ze svého úlovku vyrábí výtečné pokrmy. „Z nasbíraných hub dělám čalamádu a taky paštiku. Kuřátka jsou zase nejlepší na zalitou polívku. Užíváme si také houbových řízků a smaženic,“ popisuje.

Foto 5Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Letos má z houbaření obzvlášť velkou radost. Z lesů nosí den co den plné koše. Má v nich hlavně praváky. „Těch roste letos strašně moc. Adam říkal, že je začneme prodávat. Postavíme se stánek a začneme vyvolávat: čerstvé houby, kupte si houby,“ rozesmála se Pavla Smolková.

Foto 6Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová