Předchozí
1 z 5
Další

1Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Škola v Malči má 9 ročníků. Navštěvuje je celkem 100 dětí, ale třídy na prvním stupni se spojují. V minulosti jsme měli titul Ekoškola. Získali jsme ho v roce 2012, ale pak už neobhájili, protože učitelka, která se starala o ekologickou výchovu zemřela.

2Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Naše škola se pořád věnuje ekologii a ochraně životního prostředí. Na titulu nezáleží. Ve škole máme vlastní geologickou expozici a v areálu školy přírodní zahradu. Nedávno jsme se začali věnovat novému tématu. Je to projekt Světová škola. zabývá se ochranou lidských práv ve světě.

3Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Jsme malá škola, ale nestěžujeme si. Obec školu podporuje, investuje miliony do údržby a oprav. V minulosti obec nechala školu zateplit, máme moderní interiér, nové sociální zařízení. Obec stojí o to, aby se škola u nás udržela.

4Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Covid je problém. Do školy chodí jen první a druhé ročníky. Ale i ty mají zvláštní rozvrh. Nemáme hudební výchovu ani tělocvik. Ostatní děti se učí on-line doma. Máme zvláštní rozvrhy, dětem, které nemají doma počítač jsme rozdali notebooky.

5 Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Na on-line výuku si nemůžeme stěžovat. Děti se doma opravdu učí, to asi všude není pravidlem. Jsme malá obec, navzájem se známe. Rodiče na děti dohlédnou a když je problém, rychle se domluvíme.