Předchozí
1 z 7
Další

Vystudoval jsem vysokou školu ekonomickou i uměleckou. Myslím, že to jde dohromady. Mám v sobě obojí. Ekonoma i člověka s uměleckým cítěním. Všichni umělci nejsou lidé odtržení od reálného života. Třeba mezi herci jsou i absolventi jaderné fyziky.

1Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Pracoval jsem jako osoba samostatně výdělečně činná. Většinou v oboru ekonomie nebo logistiky. Ale také jako umělec a moderátor. V době koronavirové krize jsem přišel o výdělek a pracovat v sociálním družstvu jako je Nos Vadum mi připadalo smysluplné. Pracuji jako specialista, ale mám volné ruce, zároveň i zodpovědnost. Ne finanční specialista nejsem. Pro klienty jsem spíš patron nebo ochránce.

2Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Mým úkolem je pomáhat klientům hledat práci, která by odpovídala jejich schopnostem ale také možnostem a nabídce pracovního trhu v Havlíčkově Brodě. Pomáhám jim řešit jejich zadlužení. Klientům nabízíme pomoc i formou tréninkového pracovního místa kde získají potřebné pracovní návyky.

3Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Každá situace má řešení. Rádi vám pomůžeme. Nezaplatíme vaše dluhy, ale pomůžeme najít způsob, jak splácet a vyrovnat se s exekucemi. Nebudeme pracovat za vás, ale pomůžeme vám se vstupem na trh práce a budeme vás podporovat i po vstupu do zaměstnání. Neodčiníme chyby, které jste v minulosti udělali, ale společně s vámi budeme pracovat na tom, abyste v budoucnu další neudělali, a abyste byli dobrým rodičem, partnerem a měli sami sebe rádi. Takové je zhruba motto družstva Nos vadum.

4Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Mám na starosti 12 klientů. Někteří mají problém najít práci, jiní mají problémy finanční. Někdy ani sami nevědí kde, komu a kolik dluží. Pak jsou to lidé po výkonu trestu, kteří potřebují dostat impulz k návratu do normálního života. Jsou mezi nimi matky samoživitelky, ale i lidé, kteří potřebují poradit jak sladit rodinný a pracovní život a být dobrým rodičem.

5Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Že mi moji klienti někdy neříkají pravdu, to se samozřejmě stává. Nechci lhát ani sám sobě, o druhých to platí dvojnásob. Nemohu klientům slibovat něco, o čem nejsem přesvědčený, že to mohu splnit. Ale myslím, že už dovedu odhadnout, kdy se mnou klient nehraje poctivě. V takovém případě je třeba být tvrdý. Dívám se druhému do očí a všímám si, když uhýbá pohledem, jak se tváří a jak se do svých slov zaplétá. Takže ho pak samozřejmě upozorním, že taková diskuse nemá smysl. Nemohu klientovi pomoci, když ke mně nebude upřímný.

6Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Jsem pragmatik a racionalista. To, co dělám, chci dělat pořádně, ale nemyslím si, že změním svět. Naučil jsem se mít ke své práci potřebný odstup, nenechat se problémy pohltit protože to je nejlepší cesta k vyhoření. Moji práci pouštím z hlavy, jakmile doma zavřu dveře a odpočívám. Mám svoje koníčky, zájmy, záliby a to nejdůležitější je pro mě moje rodina.

7Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni