Pavel Širuček je momentálně v izolaci, stejně jako všichni tři další členové české výpravy, u nichž antigenní a následně PCR testy zachytily v minulých dnech přítomnost viru.

Mezinárodní federace stolního tenisu sice Pavla Širučka zařadila do losu olympijského turnaje, ale u jeho jména bude uvedena dle specifických pravidel pro hry v Tokiu značka DNS (nestartoval). „Celá situace nás nesmírně mrzí,“ uvedl Martin Doktor, sportovní ředitel výpravy. „Moc jsem se obával toho, že dojde i ke sportovním tragédiím. Jenže šíření viru nikdo z nás nedokáže úplně ovlivnit, ať se chrání sebelíp. Musím říct, že obdivuji, s jakým postojem se k téhle situaci postavil jak Pavel, tak před ním i Ondra Perušič a Simon Nausch.“

Kvůli novému případu šlo během středečního dopoledne na přetestování PCR testy několik dalších českých sportovců, kteří byli v kontaktu s dříve nakaženými. Zároveň probíhá každodenní antigenní testování. „V tuto chvíli víme, že další dva sportovce čeká potvrzující PCR test,“ dodal Doktor.

KAREL LÍBAL, ČOV