VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HAVLÍČKŮV BROD

Budoucí novináři ochutnali brodského Rebela

Havlíčkův Brod - Druhý den Letní žurnalistické školy studenti zahájili návštěvou havlíčkobrodského pivovaru Rebel. Vedoucí sladovny Josef Beránek provedl mladé novináře zákoutími pivovaru. Ukázal výrobu piva od semínka ječmene až po stáčení do lahví.

Výstava na Staré radnici připomíná srpnovou invazi

Havlíčkův Brod - Už 50. výročí srpnové invaze do Československa. To je námět výstavy, která byla otevřena v pondělí 20 srpna ve foyeru Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Ve Vlkovsku se již potřetí tavilo sklo

Havlíčkův Brod – V sobotu 18. srpna se v Havlíčkově Brodě již potřetí uskutečnila tavba skla v replice středověké pece, která se nachází ve Vlkovsku, nedaleko rybníka Cihlář.

Kateřina ožije uměním. Chystá se výstava i hudební piknik

Havlíčkův Brod – „I v září Kateřina zazáří,“ slibují příznivci havlíčkobrodského kostela svaté Kateřiny, kteří se nechtějí smířit s jeho postupným chátráním a tak na záchranu památky pořádají různé benefiční akce a již od prosince iniciují veřejnou sbírku, za kterou se Kateřina dočká nové střechy.

Letní žurnalistická škola láká na zajímavá témata i známá jména

Havlíčkův Brod – Do Havlíčkova Brodu se po roce opět sjedou mladí lidé se společným zájmem o média, kulturu, historii a společnost střední Evropy. Začíná zde již 14. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, který přinese týden plný zajímavých přednášek a besed i pro veřejnost. Hostem Letní žurnalistické školy letos bude například spisovatel Michael Viewegh, historik Jan Urban nebo redaktor Martin Veselovský.

OBRAZEM: Festival Stock Dobrohostov nabídnul domácí kapely i dechovku

Dobrohostov - Z Dobrohostova u Havlíčkova Brodu se po roce opět stala mekka hudby. Obec se 147 stálými obyvateli o víkendu zažila nápor více než tisícovky lidí. Na letním parketu to rozbalily regionální i přespolní kapely v rámci 23. ročníku festivalu Stock Dobrohostov.

Starou radnici budou před vandaly hlídat kamery

Havlíčkův Brod – Kamerový systém hlídá nyní v areálu Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Město nechalo instalovat kamery do vestibulu budovy Staré radnice a do areálu přilehlé zahrady.

U rybníka Cihlář se bude potřetí tavit sklo

Havlíčkův Brod – Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod pro širokou veřejnost chystá již třetí ročník experimentálního tavení skla v replice středověké pece. Celá akce začne 15. srpna v Havlíčkově Brodě, poblíž rybníka Cihlář. Hlavní část programu přijde na řadu až o tři dny později.

Letos chceme provokovat, říká organizátor letní žurnalistické školy Milan Pilař

Havlíčkův Brod – Beseda o migraci nebo diskuse o tom, jak média ztratila moc, kterou nikdy neměla. V pořadí 14. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě už klepe na dveře. „Snažili jsme se témata besed volit trochu provokativně,“ konstatoval hlavní organizátor akce Milan Pilař.

Pohledu na zem shora se nedá odolat, říká plachtař Jan Kantor

Havlíčkův Brod – Po celý týden o prázdninách patřilo letiště Aeroklubu Havlíčkův Brod už šestému ročníku Plachtařského poháru Vysočiny. Do oblak každý den vzlétalo šest desítek strojů z celé republiky i Slovenska.

Zloděj se vloupal do garáže bral, nač přišel

Havlíčkův Brod - Případ vloupání do garáže prošetřují havlíčkobrodští policisté. K případu došlo na ulici Na Cihláři v Havlíčkově Brodě.

Aktuální počasí ke sportu neláká, hřiště zejí prázdnotou

Havlíčkův Brod – Na množství sportovních zařízení, která jsou ve městě k dispozici, si obyvatelé Havlíčkova Brodu nemohou stěžovat. Aktuální tropická horka v lidech však sportovního ducha moc nepodporují.

Havlíčkův Brod letos slavnostně zahájí Dny evropského dědictví

Havlíčkův Brod – Velké pocty se letos dočká Havlíčkův Brod. Stane se hostitelem Národního zahájení Dnů evropského dědictví.

OBRAZEM: Na brodské koupaliště v těchto dnech míří tisíce návštěvníků

Havlíčkův Brod - Hlava na hlavě. Tak to vypadá v současných horkých dnech v areálu koupaliště Havlíčkův Brod. Návštěvníci se mohou těšit z moderního koupaliště, které prošlo rekonstrukcí a kde staré bazény nahradily nerezové vany.

Dětí v havlíčkobrodské porodnici přibývá, rodí se víc chlapci

Havlíčkův Brod – Letní měsíce letos přinášejí bohatou „nadílku“ nejen na úrazových ambulancích brodské nemocnice, ale i na porodnici.

Problémy co nás pálí: Brod pořádá veřejné fórum

Havlíčkův Brod – Desatero problémů, které nás pálí. To bude řešit takzvané Veřejné fórum, které svolává město Havlíčkův Brod na 12. září.

Kniha o konci 2. světové války byla vyprodaná, muzeum zajistilo dotisk

Havlíčkův Brod - Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod opět nabízí publikaci pod názvem Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku. „Po velkém úspěchu, kdy se kniha v počtu 1200 kusů rozprodala za několik měsíců, přicházíme s dotiskem dalších 1000 kusů,“ říká autor publikace a ředitel Muzea Vysočiny Michal Kamp.

V Brodě už bezpečně chladí led na stadionu s minimem čpavku

Havlíčkův Brod – Zmodernizovat technologii chlazení ledové plochy na zimním stadionu nechalo město Havlíčkův Brod. „Hlavním přínosem nového zařízení je výrazné snížení rizika spojeného s užíváním nebezpečného čpavku, a to zhruba o 90 procent,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. 

Centrum duševního zdraví otevřeli v Brodě. Je první na Vysočině

Havlíčkův Brod - Jedno z pěti pilotních Center duševního zdraví se prvního srpna otevřelo v Havlíčkově Brodě. Společný tým zaměstnanců FOKUSU Vysočina a zdravotnických pracovníků Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod zde během osmnácti měsíců poskytne péči minimálně 135 lidem s duševním onemocněním a jejich blízkým.

Štáflova paleta v Brodě má už číslo 27

Havlíčkův Brod - Až do 13. srpna si mohou návštěvníci Krajské knihovny Vysočiny v prvním patře prohlédnout výstavu děl mladých výtvarníků Štáflova paleta. Jak prozradil jeden z organizátorů akce Štěpán Podešť (na snímku), jedná se o akci s nejdelší tradicí na Havlíčkobrodsku.

Brodská Galerie pořádá pro děti výtvarné dílny

Havlíčkův Brod - Celkem tři prázdninové pondělky v měsíci mohou děti v Havlíčkově Brodě prožít jako malí výtvarníci. Havlíčkobrodská Galerie pro ně připravila tvořivý den spojený s výrobou originálních šperků a dekorací. Jak upřesnila za pořadatele Tereza Machovcová, jsou dílničky určeny dětem od šesti do dvanácti let.

Sklárny, dílny nebo výtvarné ateliéry se opět otevřou lidem

Havlíčkův Brod – Přípravy na další ročník ojedinělé akce, která lidem umožní nahlédnout do tvůrčích prostor vysočinských výtvarníků a uměleckých řemeslníků, jsou v plném proudu. Akci s názvem Den otevřených ateliérů opět zaštiťuje brodské Muzeum Vysočiny. Akce proběhne ve dne 6. až 7. října.

Děvčátko z babyboxu se jmenuje Veronika, po dceři tiskové mluvčí

Havlíčkův Brod – Babybox v havlíčkobrodské nemocnici opět zachránil další dětský život. „Ve čtvrtek 26. července v 10.40 byla do babyboxu vložena čerstvě narozená holčička s porodní váhou 2 600 gramů. Dle slov primářky dětského oddělení Magdaleny Chvílové-Weberové je v dobrém stavu,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Někteří školáci využívají prázdniny k doučování

Havlíčkův Brod – Letní prázdniny jsou pro většinu školáků symbolem volna a zábavy, řada z nich je ale využívá také k tomu, aby dohnala to, co v průběhu školního roku nestihla, nebo to, co jim dělá problémy. O letní doučování je mezi školáky stále větší zájem, a to i v Havlíčkově Brodě, kde letní kurzy nabízí studijní centrum BASIC.

Nevidomí s vodícími psy cvičili i v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Havlíčkův Brod se na začátku července proměnil v tréningové místo pro vodící psy nevidomých. S pomocí cvičitelů si nevidomí v městském provozu se svými psy opakovali různé dovednosti a povely nezbytné pro vodění. Do města se sjelo 15 majitelů vodících psů, kteří v rámci soustředění, pořádaného nadačním fondem Mathilda, na Vysočině trávili celý týden.

Na nebi nad Brodem se už týden vznášejí plachtaři

Havlíčkův Brod – Celý týden letiště v Havlíčkově Brodě hostí účastníky tradiční soutěže Plachtařský pohár Vysočiny 2018. Jedná se v pořadí už o šestý ročník.

V brodské galerii finišují opravy. O prázdninách se ale neotevře

Havlíčkův Brod - V prostorách Galerie výtvarných umění v Havlíčkově Brodě momentálně finišují stavební práce. Prochází totiž již od dvanáctého února rekonstrukcemi, po jejichž dokončení by se měl zlepšit hlavně návštěvnický komfort.

OBRAZEM: Obyvatelé ulice Nad skalkou domů kličkují staveništěm

Havlíčkův Brod - S komplikovanou cestou domů se musejí smířit obyvatelé ulice Nad skalkou a Větrná. Kličkují mezi stavebními stroji a výkopy.

Brodské náměstí se změnilo v originální galerii

Havlíčkův Brod - V neobyčejnou výstavní síň se změnilo náměstí v Havlíčkově Brodě. Svoje práce tady prezentují studenti Akademie, Střední odborné uměleckoprůmyslové školy ze Světlé nad Sázavou a Kamenosochařského střediska v Lipnici nad Sázavou.

Do Muzea Vysočiny v Brodě se vrátil letecký kanon

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodské Muzeum Vysočiny si připsalo cenný úspěch. Po více než třech letech se mu vrátil letecký kanon MG 151 z německé stíhačky Messerschmitt 109. „Byl nalezen v době, kdy se začala stavět cyklostezka u letiště,“ říká Aleš Knápek, zástupce ředitele Muzea Vysočiny.

Výstava dřevěných hraček zabaví v Muzeu Vysočiny

Havlíčkův Brod- Již od 4. července probíhá v brodském Muzeu Vysočiny výstava s názvem Dřevěné hračky. Má dva expoziční celky. „Jedna část patří dílům studentů Vyšší odborné uměleckoprůmyslové školy z Prahy Žižkova, oboru Tvorba pro děti. Ta další, větší, je věnována práci řezbáře Matěje Holuba,“ říká Eva Paulusová, koordinátorka celé výstavy.

Elektrická energie má nyní svoje muzeum v Brodě

Havlíčkův Brod – Originální expozice byla na konci června otevřena v objektu společnost ČEZ Distribuce na Ledečské ulici. Jedná se o muzeum elektroenergetiky, jediné na Havlíčkobrodsku. Expozice je přístupná kterýkoliv den po dohodě se správcem.

Objížďka mezi Brodem a Chlístovem upravila dopravu

Havlíčkův Brod - Od devátého července započaly stavební práce na silnici mezi Havlíčkovým Brodem a Chlístovem. Oprava jednoho z mostů uzavře celou komunikaci až do 30. září. V praxi to pro místní a další motoristy, kteří by chtěli projet přes tuto oblast, znamená objízdnou trasu.

Sbírky brodské Galerie budou k vidění v Lešně

Havlíčkův Brod - Reprezentativní výběr 38 výtvarných děl z období od druhé poloviny 20. století po současnost, pocházející ze sbírek brodské Galerie výtvarného umění, bude od pátku 12. července k vidění v polském Lešně.

Richard Reynolds vystoupí v klubu Black Storm

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodský klub Black Storm již tento pátek přivítá zástupy příznivců elektronické taneční hudby. Představí se zde totiž Richard Reynolds, což je jeden z největších tuzemských Djs a producentů v žánru elektronické hudby.

Inspektoři udělili pokutu za navážení zeminy do biotopu

Havlíčkův Brod – Inspektoři z havlíčkobrodské pobočky České inspekce životního prostředí uložili pokutu ve výši 800 tisíc korun firmě Colas CZ. Sankci dostala za navezení patnácti tisíc metrů čtverečních zeminy z oprav dálnice D1 do biotopu zvláštně chráněných živočichů v katastrálním území obce Čikov na Třebíčsku. V této oblasti se podle inspekce prokazatelně vyskytovala ohrožená koroptev polní a kriticky ohrožená kudlanka nábožná.

Náměstí v Brodě patřilo farmářským trhům

Havlíčkův Brod - Čerstvou zeleninu, uzeninu, mléčné výrobky, ovoce, džemy z domácích zahrádek polí a farem. To vše si mohli v sobotu 7. července, nakoupit návštěvníci Havlíčkova náměstí v Havlíčkově Brodě. Konaly se tu tradiční farmářské trhy, které organizuje město Havlíčkův Brod pod názvem Koudelův talíř. Součástí trhů je rovněž kulturní program, který trvá celé dopoledne. 

Brod vybral nového pořadatele vánočních trhů. Neúspěšný uchazeč si stěžuje

Havlíčkův Brod – Výběrové řízení na pořadatele vánočních trhů na další tři roky vyhlásila radnice v Havlíčkově Brodě. „Výsledky jsem byl nemile překvapen,“ říká jeden z uchazečů Ondřej Fuchs, který v minulosti trhy organizoval. Se stížností se obrátil na redakci Havlíčkobrodského deníku.

V Brodě pokračují prázdninové nedělní koncerty

Havlíčkův Brod - V neděli pokračuje prázdninová série koncertů na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. Minulou neděli akci začala rocková kapela Nice Navels a tento týden pokračuje kapelou Ozzy Osbourne Revival. 

OBRAZEM: Ulice Nad Skalkou a Větrná v Brodě jsou v rekonstrukci

Havlíčkův Brod - Úplně uzavřena je od července komunikace Nad Skalkou a Větrná v Havlíčkově Brodě. Důvodem je rekonstrukce povrchu vozovky a inženýrských sítí v ulici.

Šifrovací hra po Brodě už má verzi i pro děti

Havlíčkův Brod – Bezcílné toulky po městě se mohou změnit v napínavý zážitek s šifrovací hrou Projdem Brodem. Luštění tajných šifer a zapeklitých úkolů si teď v Havlíčkově Brodě mohou vyzkoušet i děti. Strůjcem originálních her na webu Šifruj.cz je student Jan Matějka z Havlíčkova Brodu. Kromě dospělých se dnes do hry Šifruj.cz mohou zapojit i ti nejmenší detektivové.

Sváteční den v Brodě okoření dechová hudba z Vysočiny

Havlíčkův Brod – Ve čtvrtek 5. července opět zaplní havlíčkobrodské Havlíčkovo náměstí milovníci dechovky. Koná se tady už pátý ročník Festivalu dechových hudeb.

Stravu seniorům v domovech důchodců zajistí brodská nemocnice

Havlíčkův Brod – Velké změny čekají stravovací provoz Domova pro seniory U Panských a v ulici Husova. Ani jeden Domov nebude mít vlastní kuchyni, jídlo se bude seniorům dovážet z nedaleké nemocnice.

Elektřina má svoje muzeum v Brodě

Havlíčkův Brod - Historická a originální expozice muzea elektroenergetiky byla otevřena v úterý 26. června v Havlíčkově Brodě za účasti generálního ředitele společnosti ČEZ Distribuce Richarda Vidličky.

Ukaž svou pomoc, vzkazují muzikanti z Brodu a sbírají peníze na dobrou věc

Havlíčkův Brod – To, že hudba může nejenom dělat radost, ale také pomáhat, dokazuje aktivita mladých havlíčkobrodských muzikantů, kteří společně založili neziskovou organizaci Show Your Help. Jejím smyslem je pomáhat tam, kde je to potřeba, a to právě díky hudbě, která je mocným zprostředkovatelem.

Maminko, tatínku, dýchám. Spánek novorozenců ohlídají nové monitory dechu

Havlíčkův Brod, Pelhřimov - Nové monitory dechu získaly ve čtvrtek pro svoje dětské oddělení dvě nemocnice na Vysočině. Havlíčkův Brod a Pelhřimov. „Brodská nemocnice získala 29 monitorů dechu, které hlídají novorozence na porodnici i na stanici intermediární péče o novorozence před syndromem náhlého úmrtí. Nemocnice v Pelhřimově jich dostala 15,“ sdělila mluvčí obou nemocnic Petra Černo. 

Řidičáky v Brodě: Od prázdnin budou bez vlastní fotografie

Havlíčkův Brod – Vyřizování řidičských průkazů teď bude jednodušší i v Havlíčkově Brodě. Pro vytvoření nového dokladu již lidé nebudou muset jezdit do místa trvalého bydliště, a také odpadne povinnost nosit si na úřad vlastní fotografii. V souvislosti se zavedením nového systému radnice avizuje krátkodobé omezení provozu na pracovištích evidence řidičů.

Cena medu by na Vysočině výrazně stoupat neměla

Havlíčkobrodsko – Jaký bude letos med, Bude ho dost a jaká bude cena? Spotřeba medu totiž v Česku roste. Podle statistiků v roce 2015 průměrný Čech spořádal kilogram medu. Přitom ještě v roce 1989 to bylo jen 400 gramů.

OBRAZEM: V Brodě oslavili sto let házené

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodští mají za sebou pět dní oslav stého výročí házené v Havlíčkově Brodě. Během nich byl připraven program jak pro děti, tak pro dospělé.

Brodské koupaliště se otevře po čtyřměsíční rekonstrukci

Havlíčkův Brod – Obavy havlíčkobrodských obyvatel se nenaplnily. Rozsáhlá rekonstrukce městského koupaliště skončila ve stanoveném termínu a areál se tak prvním návštěvníkům otevře již tuto sobotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT