Předchozí
1 z 5
Další

U Vodňan se skrývá pohádkový les

Úžasné vyžití naleznou malé i větší děti v lesíku v Zátiší přímo nad Střední rybářskou školou Vodňany. Nachází se zde totiž lesopark a několik zábavně-naučných stezek zaměřených nejen na zvířata, houby a rostliny z okolí.

Interaktivní stezky doplněné informačními prvky se nachází v dosahu parkoviště na pěší trase o necelých 500 metrech, všechno je možné si osahat a vyzkoušet na vlastní kůži. Na tomto nevšedním místě lze potkat například čápa Vodňana, či létající legendu Kudličku.

Nachází se zde řada zajímavých hracích prvků, prolézačky, houpačky, zvonkohra i lanová dráha. Živočichové jsou součástí například i zastavení vhodných k pikniku, zejména jde o ptáky, ryby, ale i obojživelníky, či lesní zvěř a hmyz. Potkat můžete také obřího medvěda, vodníka i další postavy vyřezávané ze dřeva.

V Zátiší u Vodňan zdobí lesopark několik zajímavých stezek, zabaví malé i velké a všechno je bezplatné.V Zátiší u Vodňan zdobí lesopark několik zajímavých stezek, zabaví malé i velké a všechno je bezplatné.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Areál lesních her na Lázních sv. Markéty v Prachaticích 

Altán plný her a odpočinku, houpací knihovna, ležení v sítích, smyslové odpočívadlo, lenošky pod korunami stromů. To a mnohem více si užijít návštěvníci prachatického Areálu lesních her na Lázních sv. Markéty.

Relaxační prostor v lese je určený pro dospělé, ale využít ho mohou všechny věkové kategorie. Lidé zde mohou odpočívat, počkat, až se vyřádí jejich děti či vnoučata. Houpací knihovna je částečně vybavena knihami a v altánu jsou zase dispozici různé hry, ve stole je navíc zabudovaná šachovnice. Ze sítě je krásně vidět obloha a lze odtud pozorovat mraky.

V roce 2021 získal areál lesních her třetí místo v soutěži Dřevěná stavba roku.

Zvířecí říši představuje nový areál lesních her nad Lázněmi sv. Markéty.Zvířecí říši představuje areál lesních her nad Lázněmi sv. Markéty.Zdroj: Deník / Jana Vandlíčková

V Třeboni otevřeli moderní hřiště s rybníkem i lodí

V Třeboni už si mají kde hrát i batolata a předškoláci. Město pro ně v Komenského sadech otevřelo moderní dětské hřiště s nápaditými atrakcemi. Jeho dominantou je rybník s ostrovem a lodí. Nový herní areál vyrostl vedle stávajícího hřiště pro větší děti naproti základní škole.

Hřiště mohou navštěvovat děti už od tří let. Je tu například kouzelný les s dětským obchůdkem, chaloupkou a autíčkem pro kluky, opičí dráha a starším dětem se budou určitě líbit hamaky. Dominantním prvkem je rybník s ostrůvkem a lodičkou.

Rodiče pak u nového hřiště potěší otočné lavičky. V případě, že jejich dítko přeběhne na opačnou stranu areálu, jednoduše se otočí s celou lavičkou a neztratí tak svoji ratolest z dohledu.

Děti z protější základní školy si nové atrakce v Komenského sadech vyzkoušely hned po otevření.Děti z protější základní školy si nové atrakce v Komenského sadech vyzkoušely hned po otevření.Zdroj: Deník/Jana Urbanová

Sportovně-relaxační areál Hluboká nad Vltavou 

Jestli je někde přijde na své opravdu každý, pak je to ve Sportovně-relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou. K dispozici tu jsou kurty na plážový volejbal, víceúčelové hřiště, workoutové hřiště, minigolf.

Děti se vyřádí v dřevěném hradu, na houpačkách nebo trampolínách. Ty tu najdou hned čtyři. Příjemné ochlazení v horkých dnech nabídne osvěžovací zóna.

Nejmenší návštěvníci si užijí spoustu srandy ve špuntáriu. Kromě dvou obřích vzduchových trampolín tu najdou nafukovací hrady, skluzavku nebo hrací koutek.

Ti odvážnější můžou zavítat do lanového parku, zdolávat tu budou buďto 22 nebo 15 překážek ve výšce osm metrů. Chybět nebude ani sjezd.

V hlubockém sportovně-relaxačním areálu si na své přijde opravdu každý.V hlubockém sportovně-relaxačním areálu si na své přijde opravdu každý.Zdroj: Foto: se svolením Sportovně-relaxačního areálu Hluboká n. Vltavou

Mraveniště v písecké Sladovně 

V novém kabátu se letos návštěvníkům představí největší stálá výstava Sladovny Mraveniště v Písku. Ta se v uplynulých dnech dočkala zásadní obměny a nyní je připravena na další etapu své existence.

Přibyly tu světla, která barevně domodelovávají atmosféru celého prostoru. Velkou změnou prošla také zadní část výstavy, kde vznikl koutek lesa. Je to jakási zahrada s fantastickými rostlinami, která by se měla stát útočištěm především menších dětí. Nový je také velký dřevěný paraván, který bude plnit edukativní stránku.

Mraveniště vzniklo pod rukama výtvarníka Vladimíra Větrovského v největší dětské galerii v České republice poprvé již na konci roku 2013. Tehdy ještě z kartonu. V květnu 2017 pak byla přání nadšených dětí zhmotněna ze dřeva a nastálo. Od té doby výstavu navštívilo více než čtvrt milionů lidí.

Galerie Sladovna Písek.Galerie Sladovna Písek.Zdroj: Deník/Petr Brůha