Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Martina Burda

Komerční redaktorka

archiv M. Burda

„Místo obchodního zástupce už je bohužel obsazené...ale nechtěla byste být redaktorkou a psát do novin,“ zeptal se mě v roce 2008 šéfredaktor okresní redakce Deníku v Rokycanech. „To asi ne, děkuji,“ odpověděla jsem. „Tak proč to proboha studujete, ženská?!“ podivil se a před obličejem mi mával mým životopisem, který prozrazoval, že si právě dodělávám bakaláře v oboru média a žurnalistika. Tak to celé vlastně začalo…

archiv M. Burda

O týden později jsem po splnění úkolu: napsat fiktivní článek (vybrala jsem si téma SPZtky na přání aneb fronty na úřadech – což se mimochodem o pár let později i stalo), byla přijata a nastoupila ještě při studiích vysoké jako redaktorka Rokycanského deníku na částečný úvazek.

archiv M. Burda

Kreativní práce a možnost zprostředkovat čtenářům informace mě bavila a naplňovala. A když pak po promoci přišla nabídka přesunout se za lepších podmínek do krajské redakce v Plzni a mít na starosti krajskou rubriku KRIMI, neváhala jsem ani minutu.

archiv M. Burda

V roce 2012 mě zlákalo kouzlo televizního zpravodajství, a tak jsem na sedm let vyměnila diktafon za televizní mikrofon a ke každé senzaci i vážné události mě doprovázel kolega kameraman. Po práci na TV Barrandov, FTV Prima a projektech pro regionální televizi, jsem se v roce 2019 vrátila zpátky do vydavatelství Vltava Labe Media. Nyní na pozici komerční redaktorka a občas i na web Deníku natočím nějaký ten hluboký lidský příběh, který nám všem připomene, že je důležité se dívat dopředu, každý den žít naplno a nebát se výzev…

archiv M. Burda

Vedle práce je pro mě důležitá i rodina, přátelé a zábava. Naštěstí jsem si letos v červenci vzala skvělého muže, který má stejný smysl pro humor. Ráda se fotím s vtipnými cedulemi všeho druhu, jezdím na kole, na in-linech, chodím běhat, chodím na koncerty, v zimě i rybařím a přemlouvám k procházkám mou cca třináctiletou bullteriérku Vendettu, kterou jsem si s expartnerem brala z útulku a manžel ji spolu se mou „vyženil“ a dělají si pravidelně řadu vtipných naschválů.

 

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: