Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak se Havlíčkův Brod zbavuje zemědělské školy... A jak studenti přicházejí o iluze

Po přečtení článku o zřizování pobočky VUT Brno v Havlíčkově Brodě jsme se rozhodli obrátit se na redakci, abychom upřesnili některé informace, které se v něm objevily, a tak poskytli čtenářům i trochu jiný pohled na školskou politiku města.

11.12.2009 4
SDÍLEJ:

Foto:

To, že zemědělská škola má dnes méně tříd než v předchozích letech, není výsledek její neschopnosti nebo toho, že nemá dost zajímavé obory pro studenty.

Je to důsledek rozhodnutí o sloučení čtyř škol v různých městech, se kterými město tiše souhlasilo a které je názorným příkladem vítězství politické moci nad zdravým rozumem.

Při slučování došlo k likvidaci zavedeného oboru chování koní a jezdectví a byl ponechán pouze obor kynologie. Přesto, že o studium kynologie byl a je dostatečný zájem, pracoviště v Havlíčkově Brodě smí v posledních letech přijímat studenty jen pro jednu třídu.

Není také pravdou, že areál školy je málo využívaný. Možná, kdyby si paní starostka udělala čas a věnovala stejnou pozornost všem školám ve městě, jakou věnuje stavební škole, zjistila by, že zemědělské školství v tomto městě mohlo jít nahoru a nemuselo dospět k likvidaci.

Pravděpodobně jí také uniklo, že zdejší škola jako jediná v celém Česku od roku 2000 nabízí studijní obor Chovatelství se zaměřením na kynologii, který také dokázal přilákat do města mladé lidi z nejrůznějších koutů republiky.

O smysluplnosti tohoto oboru svědčí i to, že Zemědělská univerzita v Praze ho přede dvěma lety zařadila mezi bakalářské obory.

Podmínky, které nám byly školou vytvořeny a které nám poskytoval zdejší areál z hlediska péče o naše psy, nemůžou být v Humpolci přes veškerou snahu dosaženy.

Kdo zná dopravní dostupnost Humpolce, umístění humpoleckého školního statku, na který máme být přesunuti, a umístění tamní školy, pochopí!
Ale z celé situace, kterou víme, že nezměníme, jsme si vzali i ponaučení do našeho dalšího života. Už víme, co to je politika v praxi a kdo to je politik: člověk, který díky moci, kterou mu lidé svěřili, si může beztrestně plnit jakékoliv sny.

Romana Seifertová,
Ivana Svobodová,
Kateřina Fraňková,
Veronika Váchová,
studentky zemědělské školy

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Jiří Kajínek.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Havlíčkův Brod - První voličkou byla v pátek ve 14 hodin v Havlíčkově Brodě v budově ZŠ V Sadech učitelka na penzi Alena Slavíková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení