A není to zase tak dlouho, co je pod svá křídla, a jako laik neumím dost dobře posoudit, zda mateřská nebo spíš macešská, přebralo moravské Brno.

V každém případě i toto organizační pouto teď padá a svou náruč havlíčkobrodské policii otevírá krajská Jihlava. Od Nového roku zcela nový českomoravský pilíř republikového policejního uspořádání.

Často se říkává, a to v mnoha rozličných souvislostech, „třikrát a dost.“ Je zřejmé, že i nyní by tato okřídlená fráze měla zaznít. Pro dobro věci. Pevné a neměnné ukotvení, byť ryze administrativního charakteru, je nezbytným předpokladem efektivního fungování – nejen toho policejního.

Nevím, kolik zřízení jihlavského krajského ředitelství Policie ČR stálo. Je nasnadě, že za hubičku to nebylo. Proto nezbývá, než si přát, aby to byly smysluplně proinvestované miliony, které policie na Vysočině, krajským ředitelem v Jihlavě počínaje a posledním strážmistrem – třeba právě tím v Havlíčkově Brodě – konče, promění v dokonale běžící aparát. Který opravdu lidi chrání a který lidem opravdu pomáhá.