Redakce zaznamenala spoustu reakcí. Někteří čtenáři útulek hájili, jiní kritizovali. Přinášíme výběr těch nejzajímavějších reakcí.

Bára Junková: Sama jsem jednou zkusila nabídnout pomocnou ruku paní Táně, chtěla jsem pomoci s evidencí kočiček, která evidentně chybí, místo toho jsem se dočkala nadávek a urážek. Ačkoli jsem nikdy nic proti útulku nenapsala… aneb oni žádnou pomoc nepotřebují, jen hrabat prachy… jinde za jakoukoliv pomoc trhají ruce.
Broňa Holková: Ve Skrýšově jsem byla osobně já i další členové naší rodiny ohlášeně i neohlášeně a nikdy jsme nezaznamenali nic tak závažného, co by otřáslo našim vědomím. Naopak – lidé, kteří se starají o tato zvířata by si spíše zasloužili poděkování. Je zajímavé, že obě ženy, které tak kritizují poměry v útulku, se skrývají pod rouškou anonymity. Proč?! Pokud jsou přesvědčené o své pravdě, ať se konkretizují. Samozřejmě, že péče o opuštěné kočky se musí financovat, ať už od soukromých dárců, či z veřejných dotací. Má-li někdo pochybnosti, co se děje s jejich finančními dary, ať se orientuje na dary hmotné, – granule, stelivo apod., nebo zaplatí konkrétní daný zákrok (operace, kastrace, očkování). Pokud my jsme navštívili útulek, vždy jsme dovezli potřebné věci. Setkali jsme se tam s lidmi, kteří tam bud koťata či kočky, které našli umístili, nebo si je sami odtud vzali a paní Homolkovou i ostatní členy rodiny chválili. Sousedé, kteří si stěžují, jsou možná jen lidé neschopní slevit ze svého pohodlí a postarat se sami o nějaké opuštěné zvíře. Bydlíme na vesnici a když se u našeho domu objeví cizí kočky, tak je nevyženeme, dáme jim nažrat, napít a buď jdou dál nebo se vrátí. Sami máme 4 kočky, je to samozřejmě práce navíc, ale děláme jí rádi. Ve Skrýšově mají koček mnohem více a je to nikdy nekončící práce, kterou je třeba spíše pochválit než kritizovat. A že chovatelé útulek „ostře kritizují"?! Není to tím, že si lidé spíše vezmou kotě či kočku z útulku, než z předražených chovů?
Ziri Rothschildová: Nechápu to zaštítění firmou z Prahy. Proč jako? Zaregistrovat spolek je otázkou maximálně týdne, dvou, ať nežeru. Jedině že by paní skutečně byla dlužnicí a pak tedy potřebuje delší dobu, než najde troubu, na kterého to navlíkne. Nechápu, proč se už někdo nezabývá financemi spolku, příslušný finanční úřad by asi měl konat.
Kateřina Eichlerová: Dovoluji si upřesnit maličkost – transparentní účet byl před několika dny znetransparentněn, veřejnost nemá možnost sledovat toky peněz. Dům Skrýšov 12, ve kterém se útulek nachází, nepatří paní Homolkové, ale polovinou bývalému manželovi a druhou polovinou dceři Solařové. Právě kvůli zmíněným exekucím. Tyto informace jsou ověřitelné.
Roman Langer: O útulku na Vysočině šíří jedna a ta sama skupina lidí už po několik let štvavé a nepravdivé informace, a opakují se neustále jako kolovrátek, zatím však nebyli schopni cokoliv dokázat. Nicméně není nic jednoduššího se do útulku dojet přesvědčit na vlastní oči o tom, jaké to tam je.