Řidiči městské dopravy v Havlíčkově Brodě si stěžovali Deníku na množství práce a nízký plat. Radnice už problém řeší. Věřme, že všechny zúčastněné strany dospějí k rozumné shodě, situace se uklidní a řidiči se dočkají aspoň částečně mezd, jaké si zaslouží.

Samozřejmě doba je náročná, šetřit se musí. Ale když se obyvatel Havlíčkova Brodu zeptáme, zda chtějí funkční městskou dopravu nebo další cyklostezku do polí, jaká asi bude odpověď? Že obyvatelé okresního města o problémech řidičů autobusů vědí, je práce novinářů, ne jejich vina.

Zřejmě je to důsledek u nás v poslední době tak oblíbené sportovní disciplíny zvané zametání pod koberec. Řidiči autobusů jistě nejsou rozmazlené slečny. Stěžují si nahlas asi proto, že když si stěžovali potichu, nikam to nevedlo. Tím, že o problémech nebudeme mluvit nebo je dokonce tutláme, se nic nevyřeší, spíš naopak.

Jednou někomu dojde trpělivost. Dospělí lidé dovedou rozlišit problémy velké a malé. Ty velké pak řeší hned od začátku a nečekají, až zahřmí.