Osvícený stát nás obírá o většinu příjmu a ještě se snaží všemožně zavádět další poplatky, daně a omezení. Boubelatí partajníci každý víkend v televizi slibují ráj a průměrný konzumem zdegenerovaný Čecháček už to ani není schopen mentálně vnímat. Slavná sockarta notorické zneužívače dávek nenapraví.

Naopak se stává šikanozním nástrojem a dalším krokem ke znevýhodnění venkova vůči městu. Zvlášť tristní je to v případě seniorů a postižených, kteří s ohledem na věk a zdravotní stav nebudou schopni Skartu používat.

Na vesnicích bankomaty nejsou, ne všechny prodejny platební S-kartu přijmou. Cestovat autobusem do nejbližšího města k lékaři je pro některé důchodce a postižené z vesnice dobrodružný výlet na celý den. Ten jim nyní asociální ministerstvo hodlá zpestřit ještě zápasem s moderní bankomatní technikou, který vysoké procento seniorů i někteří handicapovaní musejí prohrát.

Myšlenka, že by seniorům či osobám postiženým měl peníze z bankomatu vybírat opatrovník nebo příbuzný, je myšlenka hezká, ale krutá. Zdravotně znevýhodněným příjemcům státních peněz a seniorům se bere poslední špetka lidské důstojnosti. A sice volný, samostatný, bezproblémový přístup k jejich vlastním, již tak hubeným, příjmům.

Je to nelidské a sprosté. Stát dělá z důchodců a postižených nesvéprávné idioty. Takhle se, přátelé, vyrábí otroci! Člověka je třeba ponížit, vzít mu důstojnost a ukázat mu, že stát je jeho pánem a majitelem.

K tomu si připočtěme skvělý byznys pro vyvolený peněžní ústav, tučný bakšiš pro autora tohoto šíleného nesmyslu a máme tu další zvrácenost, bič, který si sami zaplatíme, novou totalitu.