Jako slon v porcelánu si počínal řidič kamionu, který se ve středu dostal na parkoviště u brodského hotelu Slunce. Jeho snahu prokličkovat mezi stojícími auty ven si řada kolemjdoucích natáčela na mobil. To se totiž nevidí denně.

Článek na toto téma na webu Havlíčkobrodského deníku byl ve čtvrtek vůbec nejvíce čteným v republice a velké ohlasy vzbudila fotka kamionu i v jedné brodské skupině na sociálních sítích. Někteří nešli daleko pro sprosté slovo, jiní rezignovaně komentovali, že to se může stát jen v Brodě a další uvažovali, jakou navigaci asi řidič používá.

Manévry řidiče kamionu na parkovišti v Havlíčkově Brodě.
Řidič kamionu v Brodě válcoval parkoviště, zabloudil u Slunce. Podívejte se

Nebudu moralizovat, že přeci stačí přemýšlet a sledovat, kam řidiče vede šipka. Možná i proto, že se mi také před lety „povedlo“ nechat si v navigaci na mobilu zaškrtnuté cesty pro pěší a pak se divil, jak se mám s autem vejít na cestu širokou ani ne metr mezi zahradami. Jenže s osobním autem je vycouvání ze slepé uličky podstatně snadnější než s kamionem. S tím to bylo ve středu, zdá se, prakticky nemožné.

Ale zkusit „nenápadně“ prokličkovat mezi zaparkovanými auty a přitom zničit jeden záhon, to nebylo správné řešení. Daleko lepší by bylo, kdyby řidič zavolal na městskou policii, že má trochu problém a potřebuje pomoci. Strážníci na místo nakonec stejně přijeli a řidiči určitě nepřičetli k dobru, že je nezavolal sám.