Nový  jihovýchodní  obchvat  Havlíčkova  Brodu. Diskutovaná stavba celé desítky let. První auta na něj oficiálně vjela začátkem tohoto týdne. A opět to vyvolalo řadu různorodých reakcí. Často negativních.

Vzpomínám, když se před  lety začalo ve městě  mluvit  o vzniku  nové  budovy  krajské  knihovny v Žižkově ulici. Někteří  obyvatelé města její  vznik  okamžitě  kritizovali.  Knihovna  totiž  měla  vzniknout  na místě, které  sloužilo  jako zaprášené a hrbolaté parkoviště  pro desítky aut, ale ZDARMA. Nechceme o něj  přijít, volali tehdy někteří místní.

Jihovýchodní obchvat Havlíčkova Brodu.
Má odvést osm tisíc aut z centra: po novém obchvatu Brodu už se jezdí, podívejte

Parkoviště,  kterému  se z mého  pohledu  bylo lepší  vyhnout, nahradila patrová budova  knihovny,  kterou je radost  navštěvovat. Obklopuje ji parkoviště  pro více  než dvě stovky aut na úctyhodném prostoru. Parkovné na něm stojí směšnou částku.

Přála  bych lidem  v Brodě, a to nejen do nového roku,  aby se naučili přijímat novinky ve městě s větším nadhledem a optimismem. Obchvat totiž již po pár dnech viditelně  ulevil některým ulicím od tranzitní kamionové dopravy i kolon.

Jisté je jen jedno. Nový obchvat může  mít  vady na kráse,  podobně jako někteří obyvatelé města.