Vysočině chybějí pediatři. Města marně hledají zubaře. Doktoři nejsou a nebudou. Nedávno se v jednom televizním pořadu, který nám má mluvit do duše, objevil podivný člověk. Tvářil se jako guru Jára a jeho první věta zněla: „Máme se dobře, už nestojíme frontu na banány a mandarinky.“

Dělají si z nás blázny. Příliš často dneska vyskakují z veřejného prostoru divní lidé. Věší nám na nos bulíky. Snaží se, abychom jen poslušně konzumovali a na nic se neptali. Kdo přišel na svět, aby navštěvoval nadnárodní chrámy zbytečností, skupoval zboží druhé jakosti určené pro východní trh, krámy, které nepotřebuje, za peníze, které nemá, asi funí blahem.

Dětský lékař při práci. Ilustrační foto.
V Pelhřimově a Havlíčkově Brodě budou nové ordinace dětských lékařů

Člověk, který nosí hlavu na krku, říká, že mít se dobře, je otázka priorit. Máme se dobře když ve 21. století tisícům lidí nemá, kdo spravit zuby a matkám ve městě chybí pediatr? Máme se dobře, když v lékárnách chybí celá řada léků, dokonce obyčejný penicilín? Není na čase přestat tupě konzumovat a začít se hodně nahlas ptát, než skončíme obloukem ve středověku? Ale jedna dobrá zpráva tu je. Banánů a mandarinek už máme dost.