Souprava převážející tři osobní auta dostala v mírném stoupání zcela rovného úseku silnice smyk a přetočila se do protisměru. Tahač skončil v příkopu, přívěs zůstal na vozovce a z větší části ji zatarasil.

Řidič utrpěl jen lehké zranění hlavy. Škoda nebyla prozatím vyčíslena. „Jel jsem s auty do Rakouska,“ řekl směsicí polských, českých a ruských slov. „Uklouzlo to. Vůbec jsem to nečekal,“ dodal a nohou přímo na vozovce naznačil sklouznutí.

Příliš se snažit nemusel, neboť vozovka v uvedeném úseku nepříjemně klouzala ještě v ranních hodinách. „Naštěstí jsem nejel moc rychle,“ podotkl Polák.

Pod vlivem alkoholu nebyl

Policie dorazila na místo nehody krátce před třetí hodinou ranní. Kromě vyšetřování nehody se policisté museli postarat také o regulaci dopravy.

„Orientační dechová zkouška vyloučila, že by řidič nákladní soupravy jel pod vlivem alkoholu,“ uvedl zástupce vedoucího havlíčkobrodského dopravního inspektorátu Libor Šemík. „Veškerou dopravu jsme už v časných ranních hodinách odklonili přes Ždírec, Chotěboř a Českou Bělou.“ Policie silnici číslo 34 uvolnila až po několika hodinách. Stalo se tak před jedenáctou hodinou dopolední.

Škodu zaplatí pojišťovna

V tu dobu už těžká technika vyprošťovací firmy postavila polský tahač zpátky na vozovku. Nemohl pokračovat v jízdě po vlastní ose, byl proto odtažen do Havlíčkova Brodu. Tam skončila také tři převážená a havárií různě poškozená vozidla značky Volkswagen.

„Škodu zaplatí pojišťovna,“ sdělil řidič kamionu a na otázku, jestli už volal do Polska, odpověděl, že ano. „Ale jestli sem někdo za mnou přijede, tak to nevím,“ utrousil.

Náledí se ve středu ráno podepsalo také na nehodě, ke které došlo u Golčova Jeníkova. Havárie škodovky, která kvůli smyku vylétla ze silnice, se naštěstí obešla také bez vážnějších zranění řidiče.