Špatně totiž zaparkoval, vozidlo se rozjelo a sjelo do přehrady. Hasiči jej z vody vyprostili po osmé hodině večerní. „Rybář šel na ryby a auto mu najednou sjelo do přehrady,“ uvedl jeden z přihlížejících svědků.

„Došlo k pádu osobního automobilu do havlíčkobrodské přehrady, vozidlo se potopilo celé pod vodní hladinu,“ konstatoval velitel zásahu Radek Hovorka.
„Na zásahu se podílely hasičské jednotky z centrální stanice Havlíčkův Brod a Jihlava a potápěčská skupina z Českých Budějovic, celkem asi deset hasičů,“ dodal Hovorka.

Pro potápěče je podle jejich vlastních slov v takových případech vždy nejtěžší vyhledat ve vodě přesné umístění auta. „Tady ale naštěstí lidé věděli, kde to místo je, takže se podle ucházejících bublin dobře lokalizovalo,“ vysvětlil jeden z potápěčů Jan Plaňanský.

Renault byl v hloubce asi dva metry a deset metrů od břehu. Vyzvedávání auta z vody dalo ale specialistům pořádně zabrat. Nad hladinu jej hasiči dostali pomocí plovacích vaků, pak už byla na řadě těžká technika. „Každý z vaků unese tak 500 kilogramů, auto má naplněné tak 800, pro jistotu jsme použili tři vaky, abychom měli rezervu. Pak jsme vozidlo transportovali po hladině do míst, kde máme jeřáb a vyzvedli jsme ho z vody,“ doplnil Plaňanský.

K úniku ropných produktů během vyprošťovacích prací nedošlo. Příčinu události vyšetřuje Policie ČR. Odhadnutá škoda činí 40 tisíc korun.