Zhruba dvacet minut po jedenácté hodině totiž vyhasly dva lidské životy při vážné dopravní nehodě dvou kamionových souprav, ke které došlo mezi obcemi Kámen a Habry na silnici I/38.

„Před jedním z kamionů zastavovala na křižovatce dvě vozidla, jejichž řidiči chtěli odbočit. Šofér nákladní soupravy jedoucí za nimi s největší pravděpodobností na tuto skutečnost zareagoval se zpožděním a zjistil, že by do aut před sebou narazil. Vyhnul se jim proto a vjel vlevo do protisměru. Tam se ale střetl s dalším kamionem, který jel v protisměru,“ popsala průběh tragické nehody mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová. Čelní střet nepřežila dvoučlenná posádka české soupravy, která vjela do protisměru. „Řidič i závozník ve věku 36 a 38 let byli na místě mrtví. Řidiče druhé soupravy, byl jím muž prozatím neznámého stáří ze Slovenska, záchranáři letecky transportovali do jihlavské nemocnice. Utrpěl vážná zranění,“ dodala Mazourová.

Primář Záchranné zdravotní služby kraje Vysočina Miroslav Havlík sdělil, že slovenský řidič není v přímém ohrožení života. „Jeho zranění jsou střednětěžkého charakteru a jeho další transport není potřebný,“ řekl Havlík.

Policie okamžitě silnici uzavřela a dopravu po dobu několika hodin odkláněla, a to už z Havlíčkova Brodu a Golčova Jeníkova na Chotěboř.

Po vyproštění usmrcené posádky a těla zraněného řidiče ze zdemolovaných kabin přišla na řadu těžká technika, která havarovaná vozidla odvezla. Hasiči pomohli naložit i náklad, který soupravy vezly. „Jedna z nich převážela sádrokartony, druhá pak jen lehké hliníkové profily,“ poznamenala Mazourová.

V průběhu letošního roku zemřelo na silnicích Havlíčkobrodska už šest lidí. Od počátku roku do konce září zahynuli tři lidé, dva v průběhu uplynulého měsíce října a dva včera.