Kroupy padaly například v Rozsochatci na Havlíčkobrodsku, v Řásné na Jihlavsku nebo v Tasově.

Bouřky omezily také vlakovou dopravu na Vysočině. Správa železnic řešila od středečního večera na Vysočině pět mimořádných událostí spojených se silnými bouřkami. Ve čtyřech případech to byly spadlé stromy na trať, které bylo potřeba pro obnovení provozu odstranit. „Jednalo se o úseky mezi Rožnou a Bystřicí nad Pernštejnem, mezi Havlíčkovým Brodem a Rozsochatcem, také na trati Telč, Dačice a mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě,“ sdělil mluvčí správy železnic Dušan Gavenda.

Obraz malíře Gustava Kruma Gotická ulice s minoritským kostelem a bránou zachycuje život v jedné z nejživějších částí gotické Jihlavy v roce 1430. Po třiceti letech tam řádil ohnivý vír, který sežehl na sedmdesát domů a vzal si dvacet lidských obětí.
Bouřka přinesla před 550 do Jihlavy smrt a zmar. Pak přišlo sucho a hlad

Odklízení trvalo v rozmezí jedné až dvou hodin. „Provoz byl poté znovu obnoven. Při průchodu nejsilnějších bouřek byl z preventivních důvodů na necelou hodinu zastaven provoz mezi Horní Cerekví a Batelovem,“ dodal Gavenda.

Kolem deváté hodiny večer spadl strom i na dálnici D1 u Humpolce. „Hasiči ho ve 21.16 odstranili," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.