Policie se o nehodě dověděla, až když byl muž v nemocnici.

„Prvnímu člověku, který ho v příkopu našel, řekl, že mu nic není, že se zde jen prospí," popsala včera vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková. Opilý cyklista se v příkopu ocitl poté, co projížděl Dolním Sokolovcem na Havlíčkobrodsku. Muž měl namířeno směrem na Libici nad Doubravou. „Při projíždění mírné levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, nezvládl průjezd zatáčkou a vyjel do pravého silničního příkopu, kde havaroval pádem na zem do příkopu," uvedla policejní mluvčí.

To se stalo kolem třetí hodiny odpolední uplynulou sobotu. Dopravní nehoda ale byla nahlášena až dodatečně krátce po šestnácté hodině téhož dne. „Cyklista byl totiž z místa dopravní nehody odvezen vozidlem zdravotnické záchranné služby," sdělila včera Čírtková. Záchranka těžce zraněného přivezla do havlíčkobrodské nemocnice, kde byl hospitalizován. Tam byla také přivolána policejní hlídka.

„U cyklisty v nemocnici hlídka obvodního oddělení Havlíčkův Brod provedla dechovou zkoušku a naměřená hodnota činila 2,99 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška ukázala hodnotu 2,88 promile alkoholu v dechu," podotkla Čírtková. Cyklista policistům řekl, že než usedl na kolo, alkohol skutečně popíjel.

„Policisté také ohledali jízdní kolo, na kterém muž havaroval. Při prohlídce kola zjistili, že nemá zadní brzdu, že má pouze přední brzdu, která byla v době havárie funkční," vylíčila ještě mluvčí.

(edi)