Bylo to v neděli asi šest minut před půl třetí odpoledne.

„Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při objasňování okolností dopravní nehody, ke které došlo v neděli v Havlíčkově Brodě. Při srážce chodkyně a cyklisty byla zraněna starší žena. Policisté pátrají po totožnosti cyklisty," oznámila včera jihlavská policejní mluvčí Monika Pátková.

Ta také upřesnila, že k nehodě došlo šest minut před půl třetí na chodníku v prostoru křižovatky ulic Bělohradská a Plovárenská naproti hypermarketu Kaufland. „Došlo ke střetu cyklisty a chodkyně. Žena utrpěla zranění, se kterým musela později vyhledat lékařské ošetření. Cyklista po nehodě zastavil, ale vzhledem k vyhrocení situace na místě nakonec odjel," poznamenala policejní mluvčí. Zraněnou třiasedmdesátiletou ženu její rodinní příslušníci převezli do havlíčkobrodské nemocnice.

Kvůli objasnění nehody nyní policie pátrá po dotčeném cyklistovi. „Žádáme tohoto muže, který se na jízdním kole s chodkyní střetl a také případné svědky události, aby se přihlásili na tísňové lince 158," vzkázala včera Pátková. Svědci nebo cyklista se mohou přihlásit i přímo na havlíčkobrodském dopravním inspektorátu, který má telefonní číslo 974 271 250.