„V úterý 30. srpna okolo půl šesté odpoledne došlo na silnici II. třídy číslo 130 k vážné dopravní nehodě, při které se střetl osobní automobil s motocyklem," informoval ve středu jihlavský policejní mluvčí David Linhart.

Ten nehodu popsal, tak, že šestapadesátiletý řidič osobního automobilu Dacia projížděl vsí Hradec na Havlíčkobrodsku, a to ve směru od Ledče nad Sázavou. „Na tříramenné křižovatce chtěl odbočit vlevo na vedlejší komunikaci, přičemž přehlédl protijedoucího motocyklistu, který jel po hlavní silnici ve směru od obce Kynice," uvedl mluvčí. To mělo fatální následky.

„Poté, co řidič automobilu začal odbočovat vlevo, zkřížil jízdní dráhu motocyklisty a došlo ke střetu obou vozidel, kdy motocyklista narazil do přední části pravého boku osobního automobilu," sdělil policejní mluvčí Linhart.

Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění čtyřicetiletého motocyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice v Havlíčkově Brodě. „Ke zranění řidiče osobního automobilu nedošlo," poznamenal mluvčí.

Dechová zkouška u řidičů vyloučila, že by některý z nich před jízdou pil alkohol. Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody policie dále prověřuje.