Výběr z událostí

09:41 hodin – dálnice D1, 82. km ve směru na Brno. Hasiči z Humpolce vyjížděli k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, při které jedno vozidlo skončilo mimo dálnici v lese a druhé vozidlo zůstalo stát v odstavném pruhu.

Při nehodě byly zraněny tři osoby, z nichž jednu osobu – řidiče - museli hasiči z havarovaného automobilu vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Hasiči dále provedli protipožární opatření a zabezpečili vozidla proti úniku provozních kapalin.

V 10:12 hodin – v době přistávání vrtulníku zdravotnické záchranné služby byla dálnice ve směru na Brno až do 10:38 hodin zcela uzavřena. Poté byl zprůjezdněn levý jízdní pruh dálnice a hasiči z místa zásahu odjeli. Na místě zůstala odtahová služba a Policie ČR, která nehodu vyšetřovala.

12:36 hodin – Třebíčsko, Nehoda se smrtelným zraněním se stala v Nových Syrovicích. Při nárazu do stromu nepřežila jedna osoba a další tři byli zraněny. Na místě zasahoval vrtulník i sanitky zdravotnické záchranné služby. Nehoda je v šetření Policie ČR.