Řidič projížděl Přísekou ve směru na Malčín. „Nepřizpůsobil rychlost vozidla při průjezdu levotočivou zatáčkou a v místě tříramenné křižovatky s vedlejší pozemní komunikací vyjel s vozidlem vpravo ve směru své jízdy mimo silnici, kde pravou přední částí vozidla narazil do oplocení domu a dále do sloupu elektrického vedení. Vozidlo se poté zastavilo,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při nehodě vznikla škoda jak na autě, tak na oplocení rodinného domu, a to celkem za 20 tisíc korun. „Řidič sice hovořil na místě s obyvatelem domu, u něhož bylo při nehodě poškozeno oplocení, ale poté z místa dopravní nehody utekl, aniž by věc dopravní nehody oznámil,“ sdělila Čírtková.

Jak se později ukázalo, k útěku měl důvod. „Lustrací v evidencích policisté zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič není držitelem řidičského oprávnění a podle vyjádření vlastníka Volkswagenu, užil řidič toto vozidlo neoprávněně. Po ohledání havarovaného vozidla policisté navíc zjistili, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem,“ uvedla Čírtková.

Další okolnosti nehody nyní šetří policisté z územního odboru Havlíčkův Brod.