Na místo události, která se stala ve středu 28. října krátce před půl šestou večer, vyjela nejbližší policejní hlídka a poté také kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava.

Šetřením na místě kriminalisté zjistili, že se na polním pozemku v tu dobu nacházelo šest osob. „Při tomto odlovu došlo ke střelnému poranění jednoho z účastníků. Okolnosti, za jakých se to stalo, jsou předmětem policejního prověřování,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté u všech účastníků provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, u zraněného muže zajistili odběr krve zdravotníci. Zbraň, ze které vyšel výstřel a muže zranil, policisté zajistili pro účely trestního řízení.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Předmětem prověřování je také otázka, zdali účastníci akce dodrželi všechna aktuálně platná mimořádná a krizová opatření, která platí v České republice v rámci nouzového stavu,“ doplnila Čírtková.