Došlo k nim na 161 kilometru kolem šesté hodiny. Místo bylo po nehodách průjezdné pouze jedním jízdním pruhem, ale vzhledem ke slabé intenzitě provozu s v tomto úseku dálnice kolony netvořily. „Před dvaadvacátou hodinou se podařilo místo plně zprůjezdnit a následky nehody odstranit,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková

Čerstvý sníh zkomplikoval v pátek dopravu na Vysočině. Ilustrační foto
Sníh, uvízlé kamiony a padesát nehod. Na Vysočinu přišla zima

Jako první boural devětačtyřicetiletý řidič tahače s návěsem. Podle informací policistů nepřizpůsobil rychlost jízdy nákladního auta povětrnostním podmínkám a zejména stavu a povaze silnice. Dostal smyk a částečně vyjel vpravo mimo dálnici, kde poškodil svodidla. Ta se dostala do dráhy dalších projíždějících aut, která poškodila a vyřadila je z provozu.

Celkem se jednalo o čtyři osobní auta. „Při této hromadné nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Alkohol u všech řidičů vyloučily provedené dechové zkoušky,“ dodala policistka.

Na stejném místě pak došlo v rozmezí několika minut k další nehodě dvou osobních aut. Lehce se při ní zranila spolujezdkyně. „Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní. Auta měla zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu,“ dodala Čírtková.