"Kvůli závějím a ledovce jsou úseky některých silnic nesjízdné, dopravu hlavně v kopcích komplikují uvízlé kamiony. Nehod neustále přibývá," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Osm automobilů havarovalo na příjezdu do Jihlavy od Pelhřimova. "Jedna osoba utrpěla zranění, kolona dosahuje několika stovek metrů," uvedla mluvčí. Zcela neprůjezdná je odpoledne silnice z Havlíčkova Brodu do Jihlavy. V délce asi tří kilometrů je zastaven provoz mezi Hladovem a Dlouhou Brtnicí na Jihlavsku. Na silnici uvízlo kolem 30 automobilů.

Další lokální problémy se vyskytují u Chotěboře, Ždírce nad Doubravou a Habrů na Havlíčkobrodsku. Potíže mají řidiči také na silnici mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou a na řadě dalších míst v kraji. Problémy způsobují trvající přeháňky doprovázené silným nárazovým větrem. Kvůli kluzkým vozovkám a závějím jsou v kopcích vzpříčené kamiony, kvůli nimž jsou silnice neprůjezdné.

U obce Vápovice na Jihlavsku se před 11:00 srazil autobus a osobní automobil. Při nehodě se zranila řidička osobního auta, byla převezena na ošetření do nemocnice. Dechovou zkouškou policisté vyloučili požití alkoholu u obou řidičů.

V zatáčce u Kostelce u Jihlavy se dopoledne vzpříčil kamion, místo bylo průjezdné pouze pro osobní auta, v obou směrech se tvořily kolony. V Ocmanicích na Třebíčsku skončil kamion po smyku na kluzké vozovce na plotě rodinného domu. Podle mluvčí hasičů Petry Musilové hrozilo jeho zřícení na dům. Hasiči vyprošťovali kamion pomocí jeřábu, uvedla mluvčí.

Problémy jsou hlášeny také v úseku od Hladova po Želetavu ve směru z Jihlavy na Znojmo. "Po vedlejších silnicích se kvůli počasí dá jet maximálně třicítkou. Místy se objevuje i takzvaná bílá tma," řekl ČTK jeden z řidičů.

Na Vysočině jsou na většině území stále sněhové přeháňky. Teploty se pohybují kolem nuly. Čerstvý západní až severozápadní vítr dosahuje v nárazech 70 kilometrů v hodině, ve vyšších polohách až 90 kilometrů.