Řidič jel po Havlíčkově ulici směrem do centra, při objíždění nenechal dostatečnou vzdálenost od odstaveného auta Škoda a střetl se s ním levým zrcátkem svého BMW. „Řidič BMW po nehodě nezastavil a jel dál do centra města. Tam ho zastavila policejní hlídka. Na místě řidiče BMW seděla řidička. Šetřením ale policisté zjistili, že v době nehody řídil spolujezdec,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po nehodě si řízení vyměnili. Provedená lustrace ukázala, že má řidič BMW zadržený řidičský průkaz a platný zákaz řízení motorových vozidel udělený okresním soudem Praha – východ.

„Řidič BMW se odmítl podrobit orientačnímu vyšetření, zda není pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Odmítl se podrobit také lékařském vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ dodala Čírtková.

Ke zranění osob nedošlo. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Řidiče čeká sankce, v případě odmítnutí podrobit se vyšetření na přítomnost alkoholu může dosáhnout až výše 75 tisíc korun.