Nehoda se stala v sobotu patnáct minut po čtvrté hodině ranní. Řidič v autě značky Škoda Octavia jel po silnici ve Skále od Boňkova směrem ke křižovatce se silnicí I/38. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost vozidla, kdy najel vpravo na krajnici a narazil přední částí vozidla do vzrostlého živého plotu a do rohu kamenné zdi u domu,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Mladého motorkáře převezli záchranáři do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Ilustrační foto.
Mladý motorkář havaroval u Ledče. Skončil v havlíčkobrodské nemocnici

Tři spolujezdci se při nehodě zranili. A zdravotníci je po prvním ošetření převezli do nemocnice. Lehké zranění si při nehodě způsobil i řidič, který ale z místa nehody utekl někam směrem k nedaleké chatové oblasti Kachlička. Policisté na místo přivolali psovoda a vyrazili za ním.

Podezřelého se jim podařilo dopadnout po šesté hodině ranní. Při dechové zkoušce zjistili, že je opilý. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 1,49 a 1,36 promile alkoholu. „Řidič na místě dopravní nehody opakovaně uváděl, že uplatňuje technickou závadu na vozidle, kdy mu měly dle jeho vyjádření selhat brzdy,“ doplnila mluvčí. Pětadvacetiletý muž měl s navíc zakázáno řídit motorová vozidla.

Při nehodě vznikla škoda sedmdesát tisíc korun.