Je to podstatně méně než loni, kdy zahynulo 13 lidí. Meziročně se snížil celkový počet dopravních nehod i počet lehce zraněných, mírně se naopak zvýšila způsobená škoda. Vyplývá to z denních statistik dopravních nehod na policejních internetových stránkách.

Zřejmě nejzávažnější dopravní nehoda se stala na konci prázdnin, v sobotu 29. srpna v noci na Žďársku mezi obcemi Lesoňovice a Štěpánov nad Svratkou. Mladému řidiči údajně vběhla do jízdní dráhy lesní zvěř. Řidič se zvířeti snažil vyhnout a strhl řízení, jeho vozidlo ale dostalo smyk a přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím osobním automobilem.

Při nehodě utrpěl jednadvacetiletý řidič zranění, kterým na místě podlehl. Těžce byl zraněn jednatřicetiletý řidič druhého auta a těžká zranění utrpěli i další dva muži a dvě ženy, kteří cestovali jako spolujezdci v jednom z vozů. Zranění byli z místa nehody vrtulníkem a sanitními vozy převezeni do brněnských nemocnic.

Jeden lidský život a dva zraněné si v polovině července vyžádala nehoda dvou osobních automobilů na silnici mezi Telčí a Třeští na Jihlavsku u odbočky na Třeštice. Srazil se při ní volkswagen a audi. Osmašedesátiletý řidič volkswagenu na místě zemřel, jeho dvaapadesátiletý spolujezdec utrpěl těžké zranění a vrtulník ho přepravil do nemocnice v Brně. Řidič audi měl středně těžké zranění a skončil v nemocnici v Jihlavě.