Kamion s návěsem ležící na boku byl jen výsledek nebezpečné jízdy. Maďarský řidič totiž nejprve na 146. kilometru dálnice narazil do dopravního značení, které označovalo začátek dopravního omezení. Nezastavil a pokračoval v jízdě. „Na 156,7 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno řidič z pravého jízdního pruhu náhle přejel na zpevněnou krajnici a následně na travnatý příkop, kde narazil do billboardu. Po střetu s billboardem se nákladní souprava převrátila na pravý bok,“ řekla k nehodě krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Hmotná škoda vzniklá při nehodě je ve výši 450 000 korun.

„Policisté na místě dopravní nehody provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,13 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,18 promile alkoholu v dechu,“ uvedla Čírtková.

Třiašedesátiletý řidič byl zajištěn a převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Nyní je stíhán na svobodě za podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič se nedostal do křížku se zákonem poprvé. „Loni v říjnu mu skončil zákaz řízení,“ doplnila Čírtková. Dalším šetřením policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově zjistili závažné porušení sociálních předpisů v dopravě. Řidič nedodržoval denní dobu odpočinku a bezpečnostní přestávky. Dopravci byla uložena kauce ve výši 70 000 korun.