„Čtyřiapadesátiletý řidič nákladního vozidla Tatra projížděl po silnici ve směru od Trhové Kamenice směrem na Údavy. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy na mokré silnici a dostal s vozidlem smyk, během kterého přejel do protisměru, kde v tu dobu jel řidič nákladního vozidla Renault. Ten na vzniklou situaci reagoval tak, že strhl řízení vozidla vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo na pravý bok,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že ke střetu mezi oběma vozidly nedošlo.

Na boku skončilo i druhé auto. „Řidič vozidla Tatra následně ve smyku přejel vpravo mimo silnici, kde narazil do vzrostlých stromů a následně se vozidlo přetočilo na levý bok. Řidič se při nehodě zranil a byl do nemocnice. Ke zranění jiných osob nedošlo,“ doplnila Čírtková.

Ilustrační foto
Zloděj ukradl baterii ze semaforu

Po dobu zásahu musela být tato frekventovaná silnice zavřená. „Policisté odkláněli provoz na objízdné trasy po komunikacích v okolí. Neprůjezdná zůstala také pod dobu vyprošťování havarovaných vozidel,“ uzavřela Čírtková.

Při nehodě vznikla škoda, kterou policisté odhadli na 4 500 000 korun. Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila požití alkoholu.