Osmnáctiletý řidič vozidla Škoda Octavia v té době projížděl mezi obcemi Olšinky a Horky a na rovném a přehledném úseku komunikace vyjel s vozidlem přes protisměrnou část do silničního příkopu, kde narazil do betonového mostku.

„Podle vyjádření řidiče vozidla Škoda Octavia na místě dopravní nehody údajně reagoval na dopravní situaci vzniklou před ním, a proto strhl řízení vozidla vlevo, přičemž s vozidlem vyjel mimo pozemní komunikaci," informovala k případu mluvčí policie Dana Čírtková. Zatímco řidič vozidla vyvázl s lehkým zraněním, jeho spolujezdec se při nehodě zranil těžce.

„Oba muži museli být převezeni do zdravotnických zařízení. S řidičem motorového vozidla Škoda Octavia byla na místě dopravní nehody provedena dechová, jejíž výsledek byl negativní," doplnila Dana Čírtková.

K objasnění přesné příčiny dopravní nehody se policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod obracejí na případné svědky, kteří sami viděli průběh dopravní nehody nebo místem projížděli v době, kdy se nehoda stala, aby se přihlásili na lince tísňového volání 158 nebo přímo na dopravním inspektorátu Havlíčkův Brod – tel: 974 271 259.