Havlíčkobrodští kriminalisté prověřili všechny dostupné kamerové záznamy, které by mohly pomoci při prověřování okolností, za kterých došlo k úmrtí mladíka. „Zatím je pátrání bohužel neúspěšné,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Mají však nový tip. „Po důkladném vyhodnocení dalších kamerových záběrů bylo ve Ždírci nad Doubravu zachyceno na kruhovém objezdu dosud blíže neustanovené osobní motorové vozidlo. Jedná se pravděpodobně o tmavší auto značky BMW v provedení sedan,“ uvedla Čírtková.

Ilustrační foto.
Policie vyšetřuje podezřelé úmrtí šestnáctiletého mladíka

„Vozidlo na uvedený objezd najelo od obce Sobíňov a poté po vyjetí z třetího výjezdu pokračovalo v jízdě směrem ke křižovatce U Lázničků, kde na světelné křižovatce odbočilo z pohledu své jízdy vlevo a pokračovalo směrem na obec Údavy - směr Chrudim, Pardubice. Zaznamenaný čas průjezdu tohoto vozidla přes kruhový objezd je 12. října v 1.49 hodin,“ doplnila Čírtková.

Kriminalisté by uvítali, kdyby se jim přihlásil řidič tohoto vozidla. Se svým svědectvím se mohou přihlásit případně další osoby, které by mohly podat bližší informace k uvedenému vozidlu nebo k prověřované události.

Případní svědci se mohou obrátit linku 158 či na kriminalisty z oddělení obecné kriminality SKPV územního odboru Havlíčkův Brod, a to na telefonních číslech 974 271 326, 974 271 320. Případně mohou kontaktovat přímo vyšetřovatele případu na e-mailech pavel.vidner@pcr.cz nebo frantisek.steidl@pcr.cz.

Ilustrační foto.
Nejvíc problémů dělají řidiči v Chotěboři a Ždírci v oblasti dopravy