Dvaapadesátiletý řidič náklaďáku Iveco jel ve směru od obce Červený Kříž na Havlíčkův Brod, ovšem na přímém stoupajícím úseku silnice se plně nevěnoval řízení vozidla a pravděpodobně vlivem mikrospánku přejel do protisměru, kde zrovna projížděl řidič kamionu Volvo s návěsem.

Řidič volva sice začal brzdit a střetu se snažil zabránit, to se mu však nepodařilo, a tak došlo k čelnímu střetu. „Po srážce nákladní vozidlo Volvo přejelo mimo komunikaci, kde narazilo do vzrostlého keřovitého porostu, který následně přetrhl telefonní vedení v místě nehody. Iveco vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde zůstalo stát," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že při nehodě došlo k těžkému zranění devětačtyřicetiletého spolujezdce z vozidla Iveco. Ten musel být převezen do nemocnice v Brně.

ŠKODA 320 TISÍC KORUN

Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Došlo k poškození nákladních vozidel i telefonního vedení. Hmotná škoda byla vyčíslena na 320 000 korun.

Silnice byla po nehodě a v době odstraňování je-jích následků dvě hodiny neprůjezdná, ale ještě dlouho poté se v místě havárie tvořily kolony.