Na to hledají odpověď havlíčkobrodští kriminalisté a volají na pomoc svědky.

„Řidič nákladního automobilu Tatra jel po silnici první třídy ve směru od obce Ždírec nad Doubravou, přičemž vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Ilustrační foto.
Týden nehod na Brodsku pokračuje. Tentokrát s těžkým zraněním

Při nehodě došlo ke zranění tří lidí. Řidič a spolujezdec byli podle Rázlové s podezřením na lehké zranění převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Další spolujezdec byl s podezřením na těžké zranění transportován do nemocnice leteckou záchrannou službou. „Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla negativní,“ dodala Rázlová. Podle informací policie se jednalo o vozidlo německých hasičů které jelo do servisu v Poličce. Policie chce zjistit, zda se nehoda stala při tom, když se auto vyhýbalo nebo jestli byla jiná příčina havárie třeba mikrospánek.

Aby zjistili okolnosti dopravní nehody, se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci. „Uvítali by informace od řidičů, kteří v uvedené době místem projížděli a mají ve svých vozidlech palubní kamery, které mohly zachytit průběh samotné nehody, případně další související okolnosti,“ upřesnila Rázlová a dodala: „ V případě, že můžete poskytnout jakékoliv informace k uvedené události, přihlaste se na tísňové lince 158, případně se obraťte přímo na vyšetřovatele oddělení obecné kriminality na číslo 601375006.“