K nehodě u Havlíčkova Brodu došlo ve čtvrtek 13. června po osmé hodině ráno. Třiapadesátiletý řidič jel osobním autem směrem na Havlíčkův Brod, nevěnoval se řízení a vjel do protisměru, kde se jeho auto srazilo s nákladním vozem. „Po dopravní nehodě řidič z osobního vozidla vystoupil, zeptal se řidiče nákladního vozidla, zda je v pořádku, a následně z místa nehody utekl,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Řidič nákladního auta se při nehodě nezranil a dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu. Po řidiči osobního auta začali hned pátrat kriminalisté a policejní psovod. „Policisté zjistili, že se měl řidič osobního auta nacházet v Krátké Vsi. Tam si zastavil náhodné projíždějící vozidlo. Policie vůz následně vypátrala v Havlíčkově Brodě, hledaný muž v něm seděl,“ pokračovala mluvčí.

Dechová zkouška byla u uprchlého třiapadesátiletého řidiče negativní, pozitivně vyšla ale zkouška na drogy. „Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Následně se muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu,“ doplnila Lébrová.

Policisté dále zjistili, že muž měl až do srpna zakázané řízení motorových vozidel. Při nehodě vznikla škoda více než 200 tisíc korun. „Nehodu policisté prověřují. Třiapadesátiletý muž je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupků na úseku dopravy,“ uzavřela policejní mluvčí.