Podle mluvčího Zdravotnického záchranné služby Kraje Vysočina Petra Janáčka se oproti loňsku počet výjezdů v posledním dni roku navýšil asi o třetinu. „Zvýšil se také počet ošetřených pacientů z loňských čtyřiatřiceti na letošních sedmačtyřicet. „V přímé souvislosti se silvestrovskými oslavami jsme ošetřili celkem sedmnáct pacientů. Nejčastěji se jednalo o osoby mladšího věku. Pět z nich se zranilo následkem pádu, čtyři osoby skončily v péči zdravotníků po fyzickém napadení a sedm pacientů bylo nutné transportovat do nemocnice s intoxikací alkoholem,“ uvedl Janáček.

Ilustrační foto.
Silvestr na Vysočině: třináctiletého opilce musela odvést sanitka

Během silvestrovské noci bděli strážní andělé nad těmi, kdo si zahrávali s dělbuchy a ohňostroji. „Pouze jeden člověk se zranil v důsledku manipulace s pyrotechnikou. S poraněním oka byl převezen do zdravotnického zařízení,“ vysvětlil mluvčí záchranky s tím, že žádné z popsaných zranění nebylo život ohrožující.

Janáček tak letošní oslavy označil za jedny z nejklidnějších vůbec. „Pro naše záchranáře představují novoroční oslavy tradičně jeden z nejvytíženějších dnů v roce. Poslední dva roky se ale počty výjezdů vymykají standardním číslům. Stejně jako Silvestr 2020 se i ten poslední zařadil mezi ty vůbec nejklidnější za posledních několik let,“ sdělil mluvčí.