Podle mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petry Černo se pacienti zřejmě přiotrávili kysličníkem poté, co jim v důsledku pondělní vichřice vypadl elektrický proud, takže jako náhradu použili zřejmě nepříliš funkční agregát.

„Pacientů je celkem šest, je mezi nimi i matka s dítětem. Pacienti jsou z Havlíčkobrodska, konkrétně z Přibyslavi, byli k nám převezeni v pondělí večer. Mohu ale říci jen tolik, že jeden pacient je na oddělení ARO, další 3 na jednotkách intenzivní péče a ostatní na běžném nemocničním oddělení a všichni jsou už mimo nebezpečí,“ sdělila mluvčí nemocnice.

Informaci potvrdila i mluvčí Petra Musilová z Hasičského záchranného sboru. K události došlo v pondělí večer po osmé hodině na Bechyňově náměstí, na místě zasahovali profesionální hasiči i přibyslavský hasičský sbor.

Zdravotnická záchranná služba odvezla pacienty do nemocnice s podezřením na otravu kysličníkem uhelnatým. "Celou záležitost šetří policie, takže inforace o tom, zda je na vině nefukční náhradní zdroj elektřiny nemohu zatím potvrdit," sdělila Musilová.