Při nehodě se střetla dvě osobní auta, dodávkový vůz a nákladní vozidlo. Jak upřesnila mluvčí Čírtková jednalo se o Mazdu 6, Škodu Kodiaq, převozní sanitku a tahač s návěsem.

„Ve vozidle Mazda cestoval pouze devětačtyřicetiletý řidič, který na místě nehody zemřel. V sanitním vozidle se kromě řidiče, který utrpěl těžké zranění, přepravovaly čtyři osoby. Jeden přepravovaný člověk zemřel, dva další lidé ze sanitky se těžce zranili a jedna osoba se zranila lehce.Ve druhém osobním vozidle cestovalo celkem pět osob, včetně dvou dětí. Dva cestující se zranili lehce, zbývající vyvázli z nehody bez zranění," popsala mluvčí Čírtková celou situaci.

V nákladním vozidle cestoval pouze řidiči, který zranění neutrpěl. U řidičů vozidel byly podle Čírtkové provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky, v případě zemřelého řidiče byla nařízena pitva.

Na místě nehody pracovali policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod, kteří místo nehody a havarovaná vozidla důkladně ohledali. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Havlíčkův Brod. „Kriminalisté si věc na místě převzali. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření. S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění," dodala mluvčí Čírtková.

„Místo nehody na silnici I/38 u Radostína je od 13.20 hodin plně průjezdné, ale je zde omezena nejvyšší povolená rychlost na 60 km/h," informovala policejní mluvčí.